Войти

Катаракта та водіння: з яким зором безпечно водити машину

За останніми статистичними даними, пацієнти, які виконали операцію на катаракті, стали водити безпечніше на 48%.лікар-офтальмолог офтальмологічного центру «АЙЛАЗ»   Волошин Ярослав Ігорович
 
Про що це говорить?
 
З попередніх статей про операції з видалення катаракти ми вже добре знаємо, що зважитися на таке лікування – це і відновити зір, і поліпшити яскравість об’єктів, і відновити можливість повноцінного нічного бачення. Завжди є певний відсоток пацієнтів, які навіть позбуваються окулярів. Але, яким чином відстежити, на скільки зір може поліпшитися саме у вас?
 
Австралійські офтальмологи використовували штучний симулятор водіння для перевірки зору пацієнтів до та після операції з видалення катаракти. На диво самих вчених, число небезпечних дорожніх ситуацій, а також аварій, зменшилося рівно в 2 рази! Статистика показала, що нещасні випадки зменшилися на 48%, а дослідження набуло розголосу по всьому світу на щорічних зборах Американської академії офтальмології в 2019 році.
 
Наскільки сьогодні є небезпечною катаракта?
 
Катаракта – це природний наслідок старіння. Вона проявляється не різко, а поступово, оскільки з часом прозора лінза всередині ока стає хмарною. З віком може розвинутися короткозорість, або втрачається яскравість кольорів. До 80 років у 50% населення починає розвиватися катаракта, хоча її ознаки іноді важко відрізнити від інших вікових змін зору.
 
Оперувати чи ні – ось в чому питання
 
Хірургія катаракти полягає в тому, що ми замінюємо хмарну лінзу на штучну. Операція відбувається з неймовірно низьким ризиком, швидко та ефективно. Але не для всіх єдиним рішенням стає операція. Призначення хірургії зазвичай грунтується на тому, наскільки катаракта впливає на ваше повсякденне життя.
 
Найчастіше оперують одне око, починаючи з ока з більш щільною катарактою. Іноді операції на одному оці буває досить, і, тим не менше, більшість людей отримують значні переваги від операції на другому оці. Після повної ліквідації ознак катаракти підвищується різкість зору, глибина кольору, зір стає чітким та ідеальним для читання і керування автомобілем.
 
Якщо ви або ваші батьки керують автомобілем в літньому віці – подбайте про здоров’я очей, щоб робити це якісно та безпечно. Гострота зору – а саме наскільки добре видно очний графік – є важливим методом оцінки придатності людини до водіння. Пам’ятайте, що поліпшена контрастна чутливість і кращий нічний зір підвищують безпеку водія на дорозі. Бережіть себе! 

МИ ЗНАЄМО ПРО ЗІР УСЕ!

Задайте питання лікарю-офтальмологу

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Клініка АЙЛАЗ www.ailas.com.ua
04073, Україна, м. Київ, просп. С. Бандери, 17/1
Тел.: 0(44) 364 10 01

Статья защищена законом об авторских и смежных правах. При использовании и перепечатке материала активная ссылка на портал о здоровом образе жизни hnb.com.ua обязательна!


Отзывы и комментарии (0)
Добавить комментарий
Интересно про здоровье:
© 2008-2024 Все права охраняются законодательством Украины. Использование материалов HnB.com.ua разрешается при условии размещения ссылки (для интернет-изданий гиперссылка, не закрытая для индексации поисковыми системами) на HnB.com.ua.