Войти

Вода та контактні лінзи

Вода та контактні лінзи несумісні!Багато людей, які носять контактні лінзи, не знають, що контактні лінзи та вода – погана комбінація, навіть коли вони приймають душ, плавають або користуються гідромасажною ванною.
 
Через контактні лінзи вода може занести в очі мікроби!
 
Вода може привести до зміни форми м'яких контактних лінз, їх набухання та прилипання до ока. Це незручно й може стати причиною травм рогівки (прозорої лінзи, яка прикриває кольорову частину ока), що полегшує проникнення мікробів в око та його зараження.
 
Велика частина води містить мікроби. У воді є багато різних видів мікробів, що можуть викликати очні інфекції, але особливо небезпечний серед них мікроб – амеба під назвою Acanthamoeba. Вона, зазвичай, зустрічається у водопровідній воді, озерній воді, колодязній води та інших джерелах води. Цей мікроб може викликати дуже серйозний тип очної інфекції, званий акантамебним кератитом, що часто є хворобливим і важко піддається лікуванню, яке може тривати рік і більше. Цей тип інфекції, хоча і рідко, може привести до необхідності пересадки рогівки або до сліпоти.
 
Тримайте контактні лінзи подалі від води!
 
Тим, хто носить м’які контактні лінзи, слід знімати їх перед душем, плаванням або використанням гідромасажної ванни, і ніколи не слід їх обполіскувати або зберігати у воді. Також важливо добре вимити та висушити руки перед тим, як користуватися лінзами, і мити контейнери для контактних лінз слід розчином для контактних лінз, а не водою, щоб уникнути їх забруднення мікробами.
 
Для тих, хто активно займається плаванням або іншими водними видами спорту і турбується про те, щоб бачити досить добре без контактних лінз, рецептурні окуляри або лазерна очна хірургія можуть бути альтернативними варіантами корекції зору.
 
Викиньте або продезінфікуйте контактні лінзи, що контактували з водою!
 
Якщо з якої-небудь причини вода потрапила на контактні лінзи, зніміть їх якомога швидше та викиньте або очистіть і продезінфікуйте на ніч, перш ніж їх знову одягнути. Це може допомогти знизити ризик зараження, але ці рекомендації не засновані на наукових дослідженнях. Найбезпечніший варіант – тримати контактні лінзи подалі від води.
 
Джерела використаної інформації
 
1. Hammersmith KM. Diagnosis and management of Acanthamoeba keratitis Externalexternal icon. Curr Opin Ophthalmol. 2006;17(4):327-31.
 
2. Butcko V, McMahon TT, Joslin CE, Jones L. Microbial keratitis and the role of rub and rinsing Externalexternal icon. Eye Contact Lens. 2007;33(6 Pt 2):421-3; discussion 424-5.
 
3. Beattie TK, Tomlinson A, McFadyen AK, Seal DV, Grimason AM. Enhanced attachment of Acanthamoeba to extended-wear silicone hydrogel contact lenses: a new risk factor for infection? Externalexternal icon Ophthalmology. 2003;110(4):765-71. 

 

МИ ЗНАЄМО ВСЕ ПРО ВАШІ ОЧІ!

Задайте питання лікарю-офтальмологу

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Клініка АЙЛАЗ www.ailas.com.ua
04073, Україна, м. Київ, просп. С. Бандери, 17/1
Тел.: 0(44) 364 10 01

Статья защищена законом об авторских и смежных правах. При использовании и перепечатке материала активная ссылка на портал о здоровом образе жизни hnb.com.ua обязательна!


Отзывы и комментарии (0)
Добавить комментарий
Интересно про здоровье:
© 2008-2024 Все права охраняются законодательством Украины. Использование материалов HnB.com.ua разрешается при условии размещения ссылки (для интернет-изданий гиперссылка, не закрытая для индексации поисковыми системами) на HnB.com.ua.