Войти

Комп’ютерний зоровий синдром і прогресуюча короткозорість заслуговують на додаткову увагу

Синдром комп’ютерного зору, що іноді називають цифровим напруженням очей, є реальним, як і епідемічний ріст міопії у всьому світі. 

лікар-офтальмолог медичного центру «АЙЛАЗ»  Гетьман Марина Валеріївна
 
Обидва вони, як виявляється, пов’язані з підвищеною концентрацією зору на близьких відстанях, включаючи значне використання цифрових пристроїв, необхідне в сучасну епоху. Спочатку кілька думок про синдром комп’ютерного зору.
Багато дітей і дорослих проводять щодня 8 і більше годин, дивлячись в комп’ютер, iPad або смартфон. При концентрації уваги на близькому об'єкті година за годиною зростає навантаження на зорову систему, шию та спину.
Незаперечно було доведено, що при зосередженні на близьких відстанях частота моргання знижується з нормальних 20 разів на хвилину до приблизно 10, посилюючи синдром сухого ока. Крім того, багато людей страждають недостатністю конвергенції, кидаючи виклик окоруховій системі під час стійкої акомодації. Нарешті, погана осанка часто призводить до напруження шиї, верхньої частини спини та навіть нижньої частини спини.
 
Симптоматика
 
Симптомами синдрому комп’ютерного зору є зорова астенопія, розмитість зору, диплопія, втома, синдром сухого ока, що поєднуються з такими ознаками і симптомами, як головний біль, біль у шиї, спині та порушення сну. Синдром комп’ютерного зору, в основному, є повторюваним стресовим травматизмом і призводить до зниження якості життя та значної втрати продуктивності праці, що обходиться компаніям у всьому світі в мільйони доларів щодня.
 
Менеджмент багатьох компаній включає перерви на відпочинок, вправи з морганням, контроль синдрому сухого ока та ергономіку, включаючи правильну осанку перед комп’ютером. Експозиція високоенергетичного фіолетового та синього світла може зіграти свою роль, і багато хто рекомендує блокування високоенергетичного фіолетового та синього світла на рівні цифрових пристроїв або за допомогою спеціального фільтру в окулярах. Надлишок часу, проведеного за комп’ютером, несе подвійний ризик для молодих пацієнтів, оскільки це може також спровокувати або прискорити прогрес міопії.
 
Важливо, щоб міопія була розпізнана рано, приблизно у віці 6 років. Можна очікувати, що міопія прогресуватиме протягом 20 років, якщо користування цифровими пристроями залишатиметься надмірним. Виявлення прогресуючих міопів на ранній стадії в кабінеті лікаря, сьогодні є критично важливим для здоров’я очей, оскільки розвиваються методи лікування, що можуть затримати прогресуючу міопію.
 
Профілактика
 
Модифікація поведінки лежить в основі піраміди лікування прогресуючої міопії. Вже всім відоме правило 20-20-20 рекомендує після кожних 20 хвилин близької роботи, кожному, особливо дітям з прогресуючою міопією, дивитися на ціль на відстані 6 метрів і більше протягом мінімум 20 секунд. Щоб сприяти виконанню даної вправи кожні 20 хвилин, дитячий робочий стіл слід розміщувати перед вікном, а не поруч із стіною, щоб полегшити погляд вдалину. Крім того, як мінімум, молодь з прогресуючою короткозорістю повинна щодня проводити на вулиці 2 години при природному освітленні, з фізичною активністю та поглядом на далеку відстань.
 
Важливе значення має повна корекція міопії. Крім того, сьогодні в Україні з’явилися спеціальні лінзи, що зупиняють розвиток міопії – це спеціальні линзи від компанії Soflex. Ортокератологія, або нічні лінзи, вже більш ніж 15 років застосовуються в Україні з тією же метою – для контролю короткозорості у підлітків. Найбільш відомі ортокератологічні лінзи, що першими з’явилися у світі – це лінзи компанії Paragon (США). Саме вони   мають підтверджені докази ефективного лікування короткозорості та в цьому році отримали офіційні світові рекомендації для їх застосування з метою стабілізації міопіі у дітей. Наша клініка «АЙЛАЗ» підтверджує ефективність використання лінз Paragon 15-річним досвідом своєї праці.
 
Синдром комп’ютерного зору та прогресуюча міопія повинні бути у сфері інтересів кожного офтальмолога чи оптометриста. І те, і інше – поширені явища, що негативно впливають на якість життя, продуктивність праці або продуктивність роботи в школі. Вони заслуговують на увагу вчителів і батьків, а також наших колег, оскільки зараз ми маємо ефективні методи лікування, що підкріплені відгуками тисяч пацієнтів з врятованим зором! 

 

МИ ЗНАЄМО ПРО ЗІР УСЕ!

Задайте питання лікарю-офтальмологу

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Клініка АЙЛАЗ www.ailas.com.ua
04073, Україна, м. Київ, просп. С. Бандери, 17/1
Тел.: 0(44) 364 10 01

Статья защищена законом об авторских и смежных правах. При использовании и перепечатке материала активная ссылка на портал о здоровом образе жизни hnb.com.ua обязательна!


Отзывы и комментарии (0)
Добавить комментарий
Интересно про здоровье:
© 2008-2024 Все права охраняются законодательством Украины. Использование материалов HnB.com.ua разрешается при условии размещения ссылки (для интернет-изданий гиперссылка, не закрытая для индексации поисковыми системами) на HnB.com.ua.