Войти

LiQD Cornea – нова революційна альтернатива трансплантації рогівки

Трансплантація донорської рогівки – основа лікування сліпоти, викликаної її ушкодженнями, але гостра нестача донорської рогівки в усьому світі вимагає розробки інших варіантів лікування.лікар-офтальмолог медичного центру «АЙЛАЗ»  Швиденко Олена Вікторівна
 
Новий підхід в офтальмології, що пропонує революційну альтернативу трансплантації рогівки, був розроблений міжнародною групою дослідників і клініцистів у Північній Америці, Європі та Океанії.
 
Результати цього багатонаціонального проекту опубліковані в журналі Science Advances.
 
23 мільйони людей в усьому світі страждають односторонньою сліпотою внаслідок втрати прозорості або порушення цілісності рогівки, а 4,9 мільйона людей двосторонньо сліпі, з тієї ж причини.
 
Трансплантація людської донорської рогівки – основа лікування такої сліпоти ось уже майже 100 років. Але глобальний дефіцит донорського матеріалу залишає зараз 12,7 мільйона пацієнтів у списках очікування. В підсумку лише 1 з 70 пацієнтів проходить лікування. Існують синтетичні аналоги, що доступні тільки в обмеженій кількості офтальмологічних центрах Європи та США.
 
Причини, що вимагають трансплантації, включають:
  • постійну вразливість, що призводить до утворення рубців;
  • перфорації після інфекції;
  • опіки;
  • аутоімунні захворювання;
  • механічні травми.
Що таке гель LiQD Cornea
 
LiQD – альтернатива і стандартної трансплантації, і герметикам. Це безклітинна рідка гідрогелева матриця для регенерації рогівки, що містить короткі коллагеноподібні пептиди, кон'юговані з поліетиленгліколем і змішані з фібриногеном для поліпшення адгезії в тканинних дефектах.
 
Гелеутворення відбувається спонтанно при температурі тіла за 5 хвилин. Вплив світла не потрібен – це особливо корисно, тому що у пацієнтів із запаленням рогівки зазвичай є світлобоязнь.
 
Цей повністю стабілізований, синтетичний аналог колагену набагато дешевший, ніж людський рекомбінантний колаген. Крім того, він знижує ризик імунного відторгнення, пов'язаного з ксеногенними матеріалами. Синтетичний, біосумісний та адгезивний гідрогель LiQD Cornea наноситься у вигляді рідини. Він швидко прилипає до країв дефекту та утворює гель в тканині рогівки. Після повного гелеутворення LiQD стає матрицею для регенерації рогівки. В результаті необхідність в запечатуванні дефекту герметиком і в подальшій трансплантації відпадає.
 
Гелеутворення потенційно дозволяє застосовувати його в амбулаторних клініках замість операційних, забезпечуючи максимальну практичність і мінімізуючи витрати на охорону здоров'я.
 
Пишаємось розвитком офтальмології та прогресом, який дозволить допомагати ще більшій кількості пацієнтів! Завдяки нашим закордонним партнерам і співпраці наших лікарів з американськими колегами ми можемо надавати українським пацієнтам всю актуальну інформацію та забезпечувати всю необхідну допомогу. 

 

МИ ЗНАЄМО ПРО ЗІР УСЕ!

Задайте питання лікарю-офтальмологу

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Клініка АЙЛАЗ www.ailas.com.ua
04073, Україна, м. Київ, просп. С. Бандери, 17/1
Тел.: 0(44) 364 10 01

Статья защищена законом об авторских и смежных правах. При использовании и перепечатке материала активная ссылка на портал о здоровом образе жизни hnb.com.ua обязательна!


Отзывы и комментарии (0)
Добавить комментарий
Интересно про здоровье:
© 2008-2024 Все права охраняются законодательством Украины. Использование материалов HnB.com.ua разрешается при условии размещения ссылки (для интернет-изданий гиперссылка, не закрытая для индексации поисковыми системами) на HnB.com.ua.