Порушення плівки, що покриває яєчник внаслідок щомісячної овуляції, підвищує ризик розвитку раку яєчника. Що відбувається при розриві яєчника під час овуляції? – Травма, що супроводжується запаленням, необхідним для розриву фолікула.
При відсутності вагітності щомісячні овуляції змінюють розуміння організму – чому немає вагітності?
Але в організмі все взаємопов'язано, і гормонозалежна тканина організму відповідає надлишковій продукції естрогенів. При вивченні злоякісних процесів в яєчнику в 38-60% випадках виявляються естрагензалежні рецептори. Відповідно, розвивається нова судинна система в місці розриву яєчника, щоб спробувати швидше прискорити процеси загоєння. Але рецептори естрогенів, яких надлишок, сприяють розвитку додаткових судин і, таким чином, в це місце надходить більше кисню і поживних речовин, що призводить до проліферації та інвазії. Підключаються нові судинні, ендотеліальні чинники росту (VEGF), чинники росту фібробластів (FGF-1, FGF-2), інші молекули, що продукуються пухлинними клітинами, екстрацелюлярним матриксом і клітинами крові.
Що ж робити? Як профілактувати?
Для регуляції менструального циклу у сексуально активних жінок, які не планують вагітність, ми рекомендуємо призначення комбінованих оральних контрацептивів (КОК). Згідно з результатами оглядів Cochrane, представлені докази на користь ефективності КОК для контролю за менструальними овуляції в порівнянні з іншими терапіями.
Застосування КОК зменшує ризик розвитку раку яєчників у прямій залежності від тривалості використання контрацепції, і це зниження ризику зберігається понад 30 років після припинення прийому КОК.
ВАЖЛИВО! На сьогоднішній день, вибираючи комбінований оральний контрацептив для жінки, ми радимо препарати з мінімальним вмістом дози гормону, але таким, що ефективно стримує їй овуляцію та зменшує кількість менструальної крові. Таким чином, прийом КОК протягом 5 і більше років забезпечує досить надійний захист від раку яєчників (серозної форми), що протікає особливо злоякісно та швидко. Проконсультуватися можна у наших
фахівців-гінекологів, які підберуть правильний препарат!
Література:
Hannaford PC, Selvaraj S, Elliott AM, Angus V, Iversen L, Lee AJ. Cancer risk among oral contraceptive users: cohort data from the Royal College of General Practitioner’s Oral Contraception Study. BMJ2007;335:651.
CitiDoctor – хірургічний центр повного циклу.
Пацієнт понад усе: боротьба за ваше здоров`я без компромісів!
Задайте питання лікарям та отримуйте відповідь
Хірургічний центр повного циклу CitiDoctor https://citidoctor.ua
04073, Україна, м. Київ, просп. С. Бандери, 17/1
Тел.: 0(44) 333 48 85
Статья защищена законом об авторских и смежных правах. При использовании и перепечатке материала активная ссылка на портал о здоровом образе жизни hnb.com.ua обязательна!