Войти

Множинна мієлома (мієломна хвороба): як діагностувати та лікувати

Множинна мієлома (мієломна хвороба) – визначається як злоякісна пухлина, що з’являється у виді плазматичних клітин у кістковому мозку.



онкогематолог вищої категорії хірургічного центру CitiDoctor  Є.О. Борисенко
 
При ній спостерігається синтез патологічного М-протеїну, що супроводжується руйнуванням кісток.
 
Людина втрачає імунітет та можливість боротися з інфекціями.
 
Небезпека проявляється в тому, що новоутворення призводить до дефіциту здорових імуноглобулінів та, як наслідок, знищення нашої здатності боротися з пухлинними клітинами. Організм стає слабкий і вразливий. Клітини мієломи, в свою чергу, зупиняють природнє вироблення здорових клітин крові у кістковому мозку, що призводить до розвитку анемії та тромбоцитопенії.
 
Анемія – зменшення вмісту гемоглобіну та еритроцитів у крові, в результаті чого виникає кисневе голодування тканин.
 
Тромбоцитопенія – зниження кількості тромбоцитів, що супроводжується проблемами із зупинкою кровотечі.
  • Симптоматика: слабкість і втрата маси тіла.
  • Джерело болю: в поперековому відділі хребта, кістках тазу, ребрах, рідше в черепі та трубчастих кістках.
  • Вік пацієнта: люди середнього та старшого віку. Проте, сьогодні нерідко діагноз множинної мієломи встановлюється у пацієнтів молодше 30 років.
  • Органи враження: кісткова тканина, кров, нирки.
Лікування множинної мієломи
 
Множинна мієлома невиліковна, але добре піддається терапії, тож пацієнт може досить довго жити без втрати якості життя. Ми не вбиваємо аномальні плазматичні клітин, а зменшуємо їх кількість. Варіант не боротьби, а прийняття хвороби допомагає пацієнтам жити та радіти життю. Це дієва можливість, що врятувала тисячі хворих. 
 
Завдяки професійному складу лікарів та оснащенню нашої клініки ми приймаємо таких пацієнтів і вміємо надавати їм допомогу на висококваліфікованому рівні. Для лікування цього захворювання ми використовуємо комбінації таких препаратів, як бортезоміб, талідомід, леналідомід у поєднанні з глюкокортикоїдами та хіміотерапевтичними агентами (з урахуванням цітогенетичного підтипу захворювання, ступеня ураження нирок, наявності синдрому гіперв’язкості та інших особливостей лабораторного і клінічного статусу).
 
При загрозі патологічних переломів використовується променева терапія, що також проводиться у нашій клініці.
 
Якщо захворювання протікає без симптомів (так звана «тліюча мієлома»), пацієнт повинен проходити обстеження кожні 3-6 місяців. Якщо діагностовано солітарну плазмоцитому, то для лікування буде досить променевої терапії, що проводиться в медичному центрі CitiDoctor. Усі методи лікування можуть мати побічні ефекти, але вони піддаються корекції.
 
Супровідна терапія при множинній мієломі
 
Отже, як відбувається лікування кісткових деструкцій? Для цього ми зміцнюємо кісткову тканину та виконуємо попередження можливих інфекційних ускладненнь. У разі вираженого болю та агресивного протікання хвороби може рекомендуватися хірургічне лікування, тобто вертебропластика та встановлення титанових імплантів, що також виконується в нашій клініці.
 
Комплексна діагностика та лікарська тактика є запорукою успішного лікування множинної мієломи з досягненням її тривалого безпрогресивного перебігу.
 
Діагностика множинної мієломи
 
Для того, щоб підтвердити або виявити хворобу, пацієнту необхідна лабораторна діагностика. Завдяки наявності власної сертифікованої лабораторії ми робимо це швидко та якісно. Необхідні такі показники:
  • наявність у зразках кісткового мозку (мієлограма) більше 10% плазматичних клітин;
  • М-протеїн виявлений у сечі або в крові;
  • результати ПЕТ-досліджень.
Якщо ці три маркери підтверджено – хворобу виявлено. 
 
Також, наприклад, концентрація кальцію в крові вказує на руйнування кісткової тканини, а підвищений рівень загального білку доводить порушення функцій нирок. Низький рівень гемоглобіну також вказує на хворобу. 
 
Остаточно для встановлення кінцевого діагнозу проводиться імунофенотипування кісткового мозку і цитогенетичні та молекулярно-генетичні дослідження.
 
Досягнення ремісії захворювання є показом для проведення аутологічної трансплантації кісткового мозку – для більш тривалого ефекту та відсутності рецидиву захворювання. 

CitiDoctor – хірургічний центр повного циклу.

Пацієнт понад усе: боротьба за ваше здоров`я без компромісів!

Задайте питання лікарям та отримуйте відповідь



Хірургічний центр повного циклу CitiDoctor https://citidoctor.ua

04073, Україна, м. Київ, просп. С. Бандери, 17/1

Тел.: 0(44) 333 48 85

Статья защищена законом об авторских и смежных правах. При использовании и перепечатке материала активная ссылка на портал о здоровом образе жизни hnb.com.ua обязательна!


Отзывы и комментарии (0)
Добавить комментарий
Интересно про здоровье:
© 2008-2024 Все права охраняются законодательством Украины. Использование материалов HnB.com.ua разрешается при условии размещения ссылки (для интернет-изданий гиперссылка, не закрытая для индексации поисковыми системами) на HnB.com.ua.