Войти

Вчені запустили регенерацію зорового нерва, що раніше вважалося неможливим

За допомогою генної терапії вченим вдалося стимулювати процес регенерації нервових волокон, а також захистити нейрони сітківки від загибелі.Тепер вони розглядають можливості нового підходу для лікування глаукоми і травм спинного мозку. Регенерація може стати величезним проривом в лікуванні глаукоми.
 
Останні дослідження показали, що аксони – відростки нейронів, які проводять імпульси, можна відновити, якщо стимулювати процес регенерації. Вважається, що після травми або хвороби вони не регенерують, але вчені тестують різні способи, щоб довести зворотне.
 
Нові експерименти британських дослідників були зосереджені на інструментах генної терапії. Вчені вирішили перевірити, чи може ген, відповідальний за виробництво білка протрудіна, стимулювати процес регенерації та захищати аксони від загибелі після травми. Їх висновки опубліковані на сайті Кембриджського університету, за яким активно слідкують наші лікарі.
 
Перші досліди провели на культурі клітин мозку. Вчені пошкодили аксони та стали спостерігати за реакцією клітин у відповідь на протрудін. Виявилося, що збільшення кількості або активності білка значно посилювало регенерацію. Тестування методу у мишей з травмами зорового нерва показало, що за допомогою протрудіна аксони могли регенерувати навіть на великій відстані, а нейрони сітківки були захищені від загибелі.
 
В першу чергу, отримані результати відкривають нові перспективи для лікування глаукоми, впевнені автори. При глаукомі зоровий нерв, що з'єднує очі та мозок, поступово пошкоджується, і часто це відбувається через підвищений тиск всередині ока.
 
Експерименти з сітківкою ока в чаші Петрі вже показали, що активація протрудіна призводить до майже повного захисту нейронів сітківки. Зазвичай, без лікування близько половини нейронів сітківки гинуть після її відшарування протягом трьох днів. Моделі пошкодження зорового нерва часто використовуються при дослідженнях нових методів лікування для стимуляції регенерації аксонів центральної нервової системи, тому терапія, що визначається в таких експериментах, часто виявляється багатообіцяючою для пошкодженого спинного мозку. «Цілком можливо, що вплив на протрудін можна буде використовувати для прискорення регенерації спинного мозку після травм», - підсумували автори.
 
Сьогодні в області регенеративної медицини робляться найбільш практично значущі для пацієнтів відкриття. Наприклад, вчені з Стенфорда створили спосіб для регенерації хрящів, який вже показав значні доклінічні результати. 

 

МИ ЗНАЄМО ПРО ЗІР;УСЕ!

Задайте питання лікарю-офтальмологу

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Клініка АЙЛАЗ www.ailas.com.ua
04073, Україна, м. Київ, просп. С. Бандери, 17/1
Тел.: 0(44) 364 10 01

Статья защищена законом об авторских и смежных правах. При использовании и перепечатке материала активная ссылка на портал о здоровом образе жизни hnb.com.ua обязательна!


Отзывы и комментарии (0)
Добавить комментарий
Интересно про здоровье:
© 2008-2024 Все права охраняются законодательством Украины. Использование материалов HnB.com.ua разрешается при условии размещения ссылки (для интернет-изданий гиперссылка, не закрытая для индексации поисковыми системами) на HnB.com.ua.