Войти

На тлі паніки навколо коронавірусу з Китаю: грип продовжує забирати життя українців. Як захиститися?

За офіційними даними тільки-но за тиждень з 20 по 26 січня внаслідок грипу померло 4 людини, а епідемічний поріг щодо захворюваності на ГРВІ по нашій країні вже перевищено на 1,4%. Що це?Може до нас тихенько підкрадається епідемія, поки ми з запалом обговорюємо лише МОЖЛИВІСТЬ завезення на нашу територію коронавірусу з Китаю. 

Саме час приділити увагу захисту від ГРВІ. Ірина Дагаєва, фоніатр, оториноларинголог вищої категорії розповіла: що робити, аби зараз не злягти з застудою чи грипом.

«Перше, що треба засвоїти раз і назавжди, ГРВІ краще попереджувати, ніж лікувати. І особливу увагу профілактиці слід приділяти саме у періоди підйому захворюваності, як-от зараз. І мова не про імуностимулюючі таблетки, які нам сьогодні активно пропонують. Зрозумійте, вони не захистять вас від потрапляння вірусу в організм. Діяти потрібно на місцевому рівні – у носоглотці. 

Все доволі просто: ми з вами вдихаємо пневмотропні віруси, такі як вірус грипу, парагрипу, аденовіруси, риновіруси крізь ніс. Вони затримуються у слизу носоглотки на 6-8 годин до того, як потраплять у клітини слизової оболонки. Тобто, в нас є 6-8 годин для того, щоб позбутися вірусів. Найпростіше, що можна зробити, – вимити їх милом. Так-так, будь-яким звичайним милом. 

Помили руки, висякалися і почали процедуру. Намилили мізинці і ретельно промили ніздрі з середини, намагаючись дістатися якомога глибше. Спосіб простий, ефективний, але неідеальний. Бо, якщо ви контактували з вірусами о 9-й ранку, а промили ніс о 7-й вечора, то вже буде пізно. Пам’ятаймо про 6-8 годин! А робити таке промивання на роботі, як мінімум, незручно. 

Є й інше рішення, наприклад, стара добра оксолінка. Я навіть чула, що вона вже випускається і у сучасній формі спрею в комбінації з іншими компонентами, які всім нам добре відомі: цибулею, часником, евкаліптом.

Наостанок хочу підкреслити, якщо вже вам не вдалося уникнути ГРВІ, не тягніть – звертайтеся до лікаря. Особливо коли мова йде про грип. Не доводьте до ускладнень. А щоб під час хвороби не заражати оточуючих, обмежте спілкування з іншими людьми».

Прислухайтеся до порад досвідчених фахівців. Бажаємо всім здоров’я! 

 

Статья защищена законом об авторских и смежных правах. При использовании и перепечатке материала активная ссылка на портал о здоровом образе жизни hnb.com.ua обязательна!


Отзывы и комментарии (0)
Добавить комментарий
Интересно про здоровье:
© 2008-2020 Все права охраняются законодательством Украины. Использование материалов HnB.com.ua разрешается при условии размещения ссылки (для интернет-изданий гиперссылка, не закрытая для индексации поисковыми системами) на HnB.com.ua.