Войти

Факти про зір, про які ви досі могли не знати

Доведено, що від нашого настрою залежить те, яким буде відбуватися зорове сприйняття навколишнього світу.лікар-офтальмолог медичного центру «АЙЛАЗ»  Рабок Тетяна Миколаївна
 
Факт №1
 
Доведено, що від нашого настрою залежить те, яким буде відбуватися зорове сприйняття навколишнього світу. Колірна гамма безпосередньо пов’язана з емоційним фоном людини: чим радіснішим є день, тим яскравішою є колірна гамма у кольоросприйнятті предметів і людей. В ході невеликого експерименту німецькі вчені з’ясували, що пацієнти, схильні до депресії, скаржаться на сірість тонів, відсутність насиченості кольору об’єктів і навіть на розмиття зображення. Під час досліду, у людей, які страждають на депресію, були виявлені порушення діяльності деяких складових сітківки, що призвело до зміни колірного сприйняття. Є над чим замислитися.
 
Факт №2
 
Один баварський хімік і підприємець, Христина Крайнер, заснувала компанію, що займається виробництвом контактних лінз для тварин. Лінзи можна виготовити практично для будь-якого вихованця, незалежно від його класу та розміру. Ця німецька компанія називається S & V Technologies і була відкрита лише в 2008 році, але вже користується великою популярністю у всьому світі. Замовлення та обсяги виробництва зростають, а, головне, брати наші менші, яким дійсно потрібна була серйозна допомога – врятовані. Не перестаємо дивуватися тому, наскільки безмежними є можливості контактних лінз в світі!
 
Факт №3
 
Чи знаєте ви те, що наш зір безпосередньо залежить від нашого сну? Недостатня кількість відпочинку дуже негативно впливає на зір людини. По-перше, це втрата чіткості зображення, а також розмитість і дискомфорт в очах. По-друге, від хронічних недосипань може розвинутися глаукома. Ну і третє, важливе, фахівцями доведено, що недостатня кількість сну може призвести до ішемічної оптичної нейропатії, яка призводить до втрати зору. Так що ніяких серіалів та Instagram на ніч! Готуйтеся до сну вчасно та прокидайтеся відпочившими та здоровими!
 
Факт №4
 
Давно ходили в кінотеатр на 3D-фільм? Захоплення використанням окулярів для об’ємності зображення може негативно відбиватися на нашому зорі, і ось чому. Окуляри в 3D-кінотеатрах представляють собою кольорові фільтри (правий – синього, лівий – червоного кольору) в картонній або пластиковій оправі. Як вони працюють?
  • Об’ємність зображення досягається за рахунок того, що кожне око сприймає свою частину колірного спектру.
  • Частота кадрів становить 72 проти звичайних 24.
  • Кадри для обох очей чергуються.
  • Окуляри діють на очі позитивно тільки перші 15 хвилин.

За цей час встигають розслабитися м’язи, що утримують кришталик, і очі розслабляються. Однак, потім починає знижуватися кольорочутливість, і в перші півгодини після перегляду фільму людина відчуває дискомфорт і запаморочення. Якщо вас закачує у транспорті або на воді, то дивитися стереоскопічне кіно взагалі не слід, а якщо виникає наполегливе бажання зняти окуляри – то не соромтеся. Цього вимагають ваші очі.

Порада лікаря-офтальмолога: намагайтеся використовувати свої або одноразові окуляри для об’ємності зображення. 

 

МИ ЗНАЄМО ПРО ЗІР УСЕ!

Задайте питання лікарю-офтальмологу

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Клініка АЙЛАЗ www.ailas.com.ua
04073, Україна, м. Київ, просп. С. Бандери, 17/1
Тел.: 0(44) 364 10 01

Статья защищена законом об авторских и смежных правах. При использовании и перепечатке материала активная ссылка на портал о здоровом образе жизни hnb.com.ua обязательна!


Отзывы и комментарии (0)
Добавить комментарий
Интересно про здоровье:
© 2008-2024 Все права охраняются законодательством Украины. Использование материалов HnB.com.ua разрешается при условии размещения ссылки (для интернет-изданий гиперссылка, не закрытая для индексации поисковыми системами) на HnB.com.ua.