Войти

Як стрес впливає на очі?

В умовах сучасності, людині часто доводиться стикатися зі стресом. Багато чинників призводять до виникнення стресових ситуацій – труднощі в роботі, сімейні проблеми та багато іншого.лікар-офтальмолог медичного центру вищої категорії «АЙЛАЗ»  Швиденко Олена Вікторівна
 
І переживаючи їх, людина може тривалий час перебувати в напруженому стані, що загрожує серйозними наслідками для здоров’я.
 
Стрес може негативно позначатися і на органах зору. Справа в тому, що очі є частиною системи організму, а стрес, як відомо, може привести до змін в різних його відділах. Тісний взаємозв'язок різних систем всередині тіла призводить до того, що страждають в результаті все відділи, а не тільки один.
 
Як же стрес впливає на очі:
  • він може проявлятися виникненням відчуття «мушок» перед очима, пов’язаним із розширенням зіниць в стресових ситуаціях. Справа в тому, що реакція організму на небезпеку націлена на якнайшвидший вихід з ситуації, що склалася. Розширення зіниць закладено нам природою як можливість побачити більше та швидше знайти, куди втекти;
  • якщо стресові ситуації виникають регулярно, може постраждати судинна система організму, так як постійні скачки пульсу не можуть пройти для організму безслідно. З огляду на те, що в очах величезна кількість дрібних капілярів, які доносять до органів зору кисень і корисні речовини, пошкодження судинної системи може відчутно позначитися на зору. Крім того, скачки тиску приводять до підвищення внутрішньоочного тиску та сприяють розвитку глаукоми;
  • виникнення міокіміі, тобто посмикування повіка, є ще одним наслідком стресу. Це пов’язано з тим, що в стресових ситуаціях всі м’язи організму напружуються, в тому числі і на обличчі. І при занадто сильній і тривалій напрузі вони не витримуються та смикаються – так і виникає так званий нервовий тік.

Варто уникати постійних стресів. Вони виснажують організм і вкрай негативно позначаються на вашому здоров’ї. Будь-яку ситуацію можна постаратися вирішити без нервів – ефективність і швидкість рішення буде вище, а ось шкоди для організму, і, в тому числі – для очей, буде значно менше. 

 

МИ ЗНАЄМО ПРО ЗІР УСЕ!

Задайте питання лікарю-офтальмологу

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Клініка АЙЛАЗ www.ailas.com.ua
04073, Україна, м. Київ, просп. С. Бандери, 17/1
Тел.: 0(44) 364 10 01

Статья защищена законом об авторских и смежных правах. При использовании и перепечатке материала активная ссылка на портал о здоровом образе жизни hnb.com.ua обязательна!


Отзывы и комментарии (0)
Добавить комментарий
Интересно про здоровье:
© 2008-2024 Все права охраняются законодательством Украины. Использование материалов HnB.com.ua разрешается при условии размещения ссылки (для интернет-изданий гиперссылка, не закрытая для индексации поисковыми системами) на HnB.com.ua.