Войти

Чи можуть очі змінити свій колір і чому так відбувається?

Всі ми знаємо, що колір очей у кожного з нас унікальний, як і відбиток пальців.лікар-офтальмолог медичного центру "АЙЛАЗ"  Ковальов Андрій Андрійович
 
 Дійсно, на планеті неможливо відшукати двох осіб з абсолютно ідентичним візерунком райдужної оболонки ока. Незважаючи на цей факт, колір очей деяких людей може змінюватися з часом, повністю змінюючи зовнішній вигляд людини. Чому ж так відбувається і в чому секрет такого явища?
 
З чого складається людське око?
 
Очі – найважливіший в людському організмі парний орган, що відповідає за сприйняття нами до 90% всієї інформації, яка надходить. Завдяки наявності очей, наше тіло здатне сприймати електромагнітне випромінювання в якості світлового діапазону довжин хвиль і передавати його в мозок для подальшої обробки. Для того, щоб подібний «приймач» міг нормально функціонувати, природа винайшла особливий механізм, який складається з трьох частин.
  • Першою частиною нашого органу зору служить зовнішня оболонка, що виконує захисну функцію та створює форму ока.
  • Другою оболонкою вважається судинна частина ока, що відповідає за живлення очей. У самому її центрі розташовується зіниця.
  • Третьою ж частиною ока по праву вважається так звана сітчаста оболонка, що відповідає за прийом і сприйняття світла.
Не забувайте: іноді колір очей може змінюватися навіть в залежності від освітлення!
 
Чому очі змінюють свій колір?
 
Незважаючи на те, що колір наших очей нам здається цілком стабільним, райдужка ока протягом усього життя людини постійно змінює свій колір через різний зміст в ній меланіну. У перші дні після появи на світ, очі дитини, зазвичай, мають сірий або світло-зелений колір, що поступово змінюється з плином часу відповідно до закладеної у дитини генетикою. На той чи інший колір очей впливає велика кількість чинників, серед яких найбільш яскраво виділяються расові ознаки та генетика дитини.
 
Важливо знати: колір очей деяких людей здатний змінюватися навіть від зміни настрою!
 
У дорослому віці різка зміна звичного кольору очей може бути викликана як зовнішніми, так і внутрішніми причинами. Найчастіше зміна відтінку або візерунка ока зв’язується з порушеннями в центральній нервовій системі або гормонального фону. Крім того, деякі сильні емоції, такі як стрес, сум, гнів чи радість, також здатні спровокувати зміну відтінку райдужної оболонки. Так, вважається, що під час плачу відтінок ока стає навіть більш насиченим, ніж в спокійному стані. Вчені вважають, що білок, який знаходиться в очах, завдяки сльозам отримує сильне зволоження, стаючи більш світлим і роблячи погляд яскравішим.
 
Давайте зробимо висновок: зміна кольору очей є абсолютно природним явищем за умови того, що відтінок змінився рівномірно. У всіх інших випадках рекомендується звернутися до офтальмолога. Бережіть себе !

 

МИ ЗНАЄМО ПРО ЗІР УСЕ!

Задайте питання лікарю-офтальмологу

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Клініка АЙЛАЗ www.ailas.com.ua
04073, Україна, м. Київ, просп. С. Бандери, 17/1
Тел.: 0(44) 364 10 01

Статья защищена законом об авторских и смежных правах. При использовании и перепечатке материала активная ссылка на портал о здоровом образе жизни hnb.com.ua обязательна!


Отзывы и комментарии (0)
Добавить комментарий
Интересно про здоровье:
© 2008-2024 Все права охраняются законодательством Украины. Использование материалов HnB.com.ua разрешается при условии размещения ссылки (для интернет-изданий гиперссылка, не закрытая для индексации поисковыми системами) на HnB.com.ua.