Войти

Витончення сітківки пов`язано зі зниженням пам`яті та уваги

Зниження товщини одного з шарів сітківки, шару нервових волокон сітківки, або СНВС, в даний час розглядається як предиктор когнітивних порушень: зниження пам'яті, уваги, просторового сприйняття тощо.лікар-офтальмолог медичного центру «АЙЛАЗ»  Рабок Тетяна Миколаївна
 
У дослідженні на 32 000 здорових осіб вчені виявили, що люди з більш тонким шаром нервових волокон сітківки гірше виконували тести на пам'ять, увагу і час реакції, та що їх когнітивні функції знижувалися швидше, ніж в осіб з нормальною товщиною СНВС.
 
Ідею зв'язку анатомії сітківки з нейродегенеративними захворюваннями не можна назвати новою. Раніше було помічено, що СНВС є дуже тонким у пацієнтів з хворобою Альцгеймера і розсіяним склерозом. Однак в цьому дослідженні вперше була доведена можливість параметра СНВС передбачати розвиток порушення в майбутньому.
 
Нагадуємо нашим пацієнтам, що здоров’я наших очей впливає абсолютно на всі сфери нашого життя, тому край важливо бути відповідальними та своєчасно відвідувати свого лікаря-офтальмолога. Адже професія, стиль життя та навіть характер формуються з можливостей і ресурсів нашого організму. Піклуйтеся про себе! 

 

МИ ЗНАЄМО ВСЕ ПРО ВАШІ ОЧІ!

Задайте питання лікарю-офтальмологу

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Клініка АЙЛАЗ www.ailas.com.ua
04073, Україна, м. Київ, просп. С. Бандери, 17/1
Тел.: 0(44) 364 10 01

Статья защищена законом об авторских и смежных правах. При использовании и перепечатке материала активная ссылка на портал о здоровом образе жизни hnb.com.ua обязательна!


Отзывы и комментарии (0)
Добавить комментарий
Интересно про здоровье:
© 2008-2024 Все права охраняются законодательством Украины. Использование материалов HnB.com.ua разрешается при условии размещения ссылки (для интернет-изданий гиперссылка, не закрытая для индексации поисковыми системами) на HnB.com.ua.