Войти

The Best illusion of the Year: оголошені фіналісти 2019 рок

Вже котрий рік ми стежимо за підсумками конкурсу «Краща ілюзія року». 
 
лікар-офтальмолог офтальмологічного центру «АЙЛАЗ»  Ковальов Андрій Андрійович
 
 
Це дійсно неймовірний парад винахідливості та креативності світової спільноти дослідників ілюзій.і або опубліковані не раніше 2015 року), а міжнародна колегія суддів оцінює їх, вибираючи TOП-10. Ми познайомимо вас з п’ятіркою кращих.
 
 
 
 
 
• П’яте місце
 
Кокичи Сугихара. «Ілюзія віч-на-віч». Університет Мейдзі, Японія
 

                 

 
Спочатку об’єкт виглядає як птах, обернений праворуч. Навіть якщо ми повернемо його навколо вертикальної осі на 180 градусів, ми не зможемо повернути його ліворуч; він знову повертає праворуч. Об’єкт зроблений з твердого матеріалу, але здається, що він постійно деформується під час обертання. Математично лінійно-симетрична структура в тривимірному просторі інваріантна до повороту на 180 градусів навколо лінії симетрії. Об’єкт спроектований з використанням цієї математичної властивості в тривимірній фігурі.
 
• Четверте місце
 
Кенри Кодака: «Пальці тіла». Нагойский міський університет, Японія
 

                 

 
Цей вид уявного експерименту дозволяє нам усвідомити фундаментальну складність відділення конкретних органів від усього тіла. «Пальці тіла» кидають виклик такому когнітивному бар’єру. Ця ілюзія легко переживається, коли частина пальців проходить через отвір під злегка піднятим дзеркалом. Бачення та управління симетрично деформованими пальцями в цьому конкретному компонуванні викликає дивне почуття, коли пальці перетворюються на дивні об’єкти або істоти.
 
• Третє місце
 
Райан Э.Б. Мручек і Гідеон Пол Капловиц. «Ілюзія кіл, що обертаються». Коледж Святого Хреста та Університет Невади в Ріно, США
 

                 

 
У цій ілюзії, якщо звернути увагу на центральне коло, можна помітити, що його рух не міняється. Але, якщо відволіктися на периферію, то він відразу здасться дивним, розтягнутим, таким, що змінює форми, та навіть трикутним. Цьому сприяє додавання фігур навколо нього, що і вводить нас в зоровий обман. Така динамічна ілюзія є дуже потужною та сильною, якщо не шукати каверзи від автора, а просто насолоджуватися деформаціями. Дива! 
 
• Друге місце
 
Харуаки Фукуда. «Змінити колір». Токійський університет, Японія
 

                

 
У цій ілюзії відбувається сприйняття точок у напрямку вниз або праворуч. Якщо сприймати рух у напрямку вниз – точки будуть зеленими та червоними, якщо спостерігати за рухом праворуч – жовтими. Це говорить про те, що наше сприйняття кольору – не просто результат тимчасової розподільчої здатності зорової системи. 
 
• Перше місце
 
Френк Форс. «Ілюзія подвійної осі», США
 

                

 

Ця форма дійсно здатна заплутати навіть найуважнішого глядача. Дивлячись на відео, здається, логіка просто втрачає усі свої докази та теорії, адже горизонт і вертикаль змагаються в цій битві одночасно! Зосередьтеся на візуальних підказках, що залишені автором, для того, аби уловити ідею та змінити своє сприйняття. 

 

МИ ЗНАЄМО ПРО ЗІР УСЕ!

Задайте питання лікарю-офтальмологу

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Клініка АЙЛАЗ www.ailas.com.ua
04073, Україна, м. Київ, просп. С. Бандери, 17/1
Тел.: 0(44) 364 10 01

Статья защищена законом об авторских и смежных правах. При использовании и перепечатке материала активная ссылка на портал о здоровом образе жизни hnb.com.ua обязательна!


Отзывы и комментарии (0)
Добавить комментарий
Интересно про здоровье:
© 2008-2024 Все права охраняются законодательством Украины. Использование материалов HnB.com.ua разрешается при условии размещения ссылки (для интернет-изданий гиперссылка, не закрытая для индексации поисковыми системами) на HnB.com.ua.