Войти

Домашнє завдання для пацієнтів з сухою віковою макулодистрофією

Не турбуйтесь, якщо в даний час ви вимушені відкласти відвідування лікаря, підтримуйте домашній моніторинг та продовжуйте обирати здоровий спосіб життя.лікар-офтальмолог офтальмологічного центру «АЙЛАЗ»     Волошин Ярослав Ігорович
 
Вдома ви можете відстежувати зміни у своєму зорі, використовуючи сітку Амслера.
 
Тест займає всього декілька секунд та рекомендується до проводення не рідше одного разу на тиждень. 
 
Інструкція щодо користування сіткою Амслера:
  • одягніть свої окуляри для близького бачення;
  • встановіть сітку (або дивіться на екран комп'ютера) на відстані 40 см;
  • по черзі подивіться на центральну точку правим, а потім лівим оком;
  • якщо у вас макулодистрофія, то якісь лінії будуть зламаними і навіть випадати;
  • запам'ятайте зображення для кожного ока. Його можна і замалювати. Якщо в процесі подальших перевірок візуал змінюється – це означає, є зміни і в вашій сітківці, вам треба звернутися до лікаря.
Якщо ваш лікар порадив добавки з лютеїном та зеаксантином, продовжуйте приймати ці препарати, а також дотримуйтесь дієти (що також корисно для вашого серця та загального здоров’я). 
 
На період карантину офтальмологічний центр «АЙЛАЗ» може проконсультувати вас онлайн. Зверніться до лікаря, якщо ви відчули погіршення зору. Ми робимо все можливе для вашого комфорту та не залишимо вас без відповіді на ваші запитання.
 
Нагадаємо, що макулярна дегенерація, пов'язана з віком – це захворювання зони на дні ока навколо так званої жовтої плями. Жовта пляма – це частина сітківки, відповідальна за відмінність деталей, читання, розпізнавання кольорів. З віком очі втрачають здатність видаляти залишки хімічних процесів, що в них відбуваються. І саме ці залишки викликають дегенерацію, накопичуючись під сітківкою. У місці атрофії рецепторів – в центральній точці – видно чорну пляму. Якщо не лікувати дегенерацію, то з часом ускладнюється бачення, а чорна пляма поступово збільшується. Захворювання, зазвичай, стосується обох очей, хоча може з'явитися несиметрично, і проявляється після 50-60 років. 

 

МИ ЗНАЄМО ПРО ЗІР УСЕ!


 

Офтальмологічний центр "АЙЛАЗ" піклується про ваш зір і ваше здоров'я, тому на час епідемії коронавірусу відкрив онлайн-консультування пацієнтів через месенджери. Ви можете звернутися до наших консультантів-офтальмологів з 12.00 до 15.00 з понеділка по п'ятницю, використовуючи:

 Skype          Тelegram

Задайте питання лікарю-офтальмологу


Клініка АЙЛАЗ www.ailas.com.ua
04073, Україна, м. Київ, просп. С. Бандери, 17/1
Тел.: 0(44) 364 10 01

Статья защищена законом об авторских и смежных правах. При использовании и перепечатке материала активная ссылка на портал о здоровом образе жизни hnb.com.ua обязательна!


Отзывы и комментарии (0)
Добавить комментарий
Интересно про здоровье:
© 2008-2024 Все права охраняются законодательством Украины. Использование материалов HnB.com.ua разрешается при условии размещения ссылки (для интернет-изданий гиперссылка, не закрытая для индексации поисковыми системами) на HnB.com.ua.