Войти

Не бійтеся сліз

Дорослі теж плачуть і не повинні приховувати своїх емоцій. Не соромтесь сліз. Тим паче, що це корисно.Сльози не тільки допомагають позбутися негативних емоцій, але й виводять токсини, вбивають бактерії, а також покращують зір.
 
Люди – єдині створіння, чиї сльози відповідають різним відчуттям. Сльози інших ссавців не мають емоційного забарвлення. Коли нам сумно, в організмі виробляються різні хімічні сполуки. Вони діють як натуральне заспокійливе. Ці елементи зменшують інтенсивність болю, який відчуває людина. У той момент, коли ми плачемо, організм поступово переходить у стан спокою. Після цього в ньому виробляється окситоцин. Ця хімічна сполука діє як натуральний анестетик. Сльози захищають слизову оболонку очей від пересихання, а це підтримує орган зору в хорошому стані.
 
Ще одна важлива особливість сліз – вони запобігають застуді, можуть вбивати деякі бактерії. Секрет у вмісті сполуки, що називається лізоцим D.
 
Виявляється, сльози мають свої особливості та вчорашні сльози можуть відрізнятися від сьогоднішніх. Науковці розділяють їх на три категорії.
 
1. Базальні сльози забезпечують постійне зволоження рогівки, зволожують очі, а також допомагають підтримувати їх чистоту. За нормальних умов людина виділяє трохи більше грама сліз на день.
 
2. Інший вид – рефлекторні сльози. Вони виникають через певні подразники. Їх причиною є чужорідні об’єкти або сполуки, що подразнюють очі. Наприклад: цибуля, сльозогінний газ, випари фарби, агресивні хімічні сполуки. У таких випадках сльози очищують очі від чужорідних об’єктів.
 
3. Емоційні сльози виникають під впливом почуттів. Це може бути будь-яка емоція: щастя, сум, злість, лють. Чоловіки плачуть рідше за жінок. Причина полягає в гормоні – пролактині. Він викликає сльози. Цей гормон переважно міститься в крові та сльозах жінок. Саме тому представницям прекрасної половини людства легше заплакати. 

 

МИ ЗНАЄМО ПРО ЗІР УСЕ!

Задайте питання лікарю-офтальмологу

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Клініка АЙЛАЗ www.ailas.com.ua
04073, Україна, м. Київ, просп. С. Бандери, 17/1
Тел.: 0(44) 364 10 01

Статья защищена законом об авторских и смежных правах. При использовании и перепечатке материала активная ссылка на портал о здоровом образе жизни hnb.com.ua обязательна!


Отзывы и комментарии (0)
Добавить комментарий
Интересно про здоровье:
© 2008-2024 Все права охраняются законодательством Украины. Использование материалов HnB.com.ua разрешается при условии размещения ссылки (для интернет-изданий гиперссылка, не закрытая для индексации поисковыми системами) на HnB.com.ua.