Войти

Поганий зір: 7 причин і методи лікування

Затуманений зір може відчуватися як обома очима, так і одним оком.лікар-офтальмолог офтальмологічного центру «АЙЛАЗ»  Ковальов Андрій Андрійович
 
Розпливчастий і нечіткий зір, особливо якщо він виникає раптово, може бути симптомом серйозної проблеми. Щоб визначити, чи є у вас така проблема та що її викликає, зверніться до офтальмолога для комплексного обстеження зору.
 
Захворювання очей. Якщо у вас раптово погіршився зір в одному оці та ви старше 60 років, можливо, у вас утворився макулярний отвір в центральній зоні сітківки.
 
Раптове погіршення зору також може бути симптомом відшарування сітківки, очного герпесу або невриту зорового нерва (запалення зорового нерва).
 
Певні стани та захворювання очей можуть викликати відчутну втрату зору. У зв'язку з цим, якщо ви раптово відчуєте нечіткість зору, вам потрібно терміново звернутися до офтальмолога для діагностики та лікування.
 
Переношування контактних лінз. Носіння одноразових контактних лінз (або будь-якого іншого типу лінз) довше, ніж це передбачено вашим лікарем, призведе до накопичення білків та інших частинок на лінзах. Це може викликати нечіткий зір і збільшити ризик очних інфекцій.
 
Катаракта. Така зміна зору, як нечіткість або затуманення, а також відблиски та ореоли навколо джерела світла вночі, можуть бути симптомами катаракти. Якщо її не лікувати, зір може значно погіршитися та в ряді випадків привести до сліпоти. Але при заміні катаракти штучної лінзою катарактальна хірургія дуже успішно відновлює втрачений зір.
 
Глаукома. Нечіткий зір або «тунельний зір» можуть бути симптомами глаукоми. Без лікування втрата зору триватиме, що може привести до необоротної сліпоти.
 
Вікова дегенерація жовтої плями. Нечіткий зір і спотворення форми видимих предметів, при яких прямі лінії виглядають хвилястими або переривчастими, можуть бути симптомами вікової дегенерації жовтої плями (AMD) – провідної причини сліпоти серед літніх людей.
 
Діабетична ретинопатія. Якщо у вас діабет, то незрозуміло затуманений зір може бути пов'язаним з початком діабетичної ретинопатії – небезпечного для зору захворювання, що пошкоджує сітківку ока.
 
Серцево-судинні захворювання та інші системні захворювання. Нечіткий зір, часто в поєднанні з двоїнням в очах, може бути симптомом невідкладного медичного стану, такого як інсульт або крововилив в мозок. Це також може бути ранньою ознакою розсіяного склерозу. У зв'язку з цим, якщо у вас раптово погіршилася чіткість зору та/або з'явилося двоїння в очах, негайно зверніться до окуліста.
 
Якщо у вас з'являється та зникає чіткість зору, це може бути результатом втоми, напруги очей або надмірного перебування на сонці.
 
Однак, раптові або такі, що продовжуються, зміни зору – нечіткість, двоїння в очах, тунельний зір, сліпі плями або ореоли, можуть бути ознаками серйозного захворювання очей або інших проблем зі здоров'ям. Тому, якщо у вас раптово змінився зір, вам слід негайно звернутися до окуліста. 

 

МИ ЗНАЄМО ВСЕ ПРО ВАШІ ОЧІ!

Задайте питання лікарю-офтальмологу

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Клініка АЙЛАЗ www.ailas.com.ua
04073, Україна, м. Київ, просп. С. Бандери, 17/1
Тел.: 0(44) 364 10 01

Статья защищена законом об авторских и смежных правах. При использовании и перепечатке материала активная ссылка на портал о здоровом образе жизни hnb.com.ua обязательна!


Отзывы и комментарии (0)
Добавить комментарий
Интересно про здоровье:
© 2008-2024 Все права охраняются законодательством Украины. Использование материалов HnB.com.ua разрешается при условии размещения ссылки (для интернет-изданий гиперссылка, не закрытая для индексации поисковыми системами) на HnB.com.ua.