Войти

5 причин, чому дитині необхідно перевіряти зір щороку

Якщо ви думаєте, що зір варто перевіряти лише для того, щоб переконатися, як добре ви бачите, то ви помиляєтеся.лікар-офтальмолог медичного центру «АЙЛАЗ»    Рабок Тетяна Миколаївна
 
Ця процедура вкрай важлива. Дуже показовою є фраза лікарів-офтальмологів, що «очі – це вікна, які дивляться в тіло». Варто заглянути в ці вікна, аби запевнитися, що ваш організм в хорошому стані та немає причин для тривоги. Ми виділили п'ять основних причин, чому кожен рік варто приділяти час на візит до офтальмолога. Це гарантія того, що ви будете тримати під контролем не тільки здоров'я, але і ваше загальне самопочуття.
 
1. Перевіряйте зір дітей – це важлива умова для вдалого процесу навчання
 
Актуально для тих, чиї діти вчаться в школі. Цікавий факт – для вивчення 80 відсотків з усього того, що потрібно знати дітям і в чому вони мають практикуватися, потрібен відмінний зір. Це не порожні слова, а статистика, причому зібрана вже досить давно, так що, ймовірно, слід переглянути ці дані в бік підвищення відсотка, тому як в наші дні через дистанційне навчання та COVID-19 в рази зросла кількість часу, що діти проводять перед екраном.
 
Лише перевіряючи зір щороку можна бути впевненим, що школяр все чітко бачить і не відчуває дискомфорту, тільки так дитина зможе досягати успіхів у навчанні. Гарний зір, до того ж, вкрай важливий для занять спортом та іншими видами діяльності.
 
2. Міопія – на першому місці серед захворювань
 
Все більше дітей страждає від короткозорості. І що найстрашніше – багато хто з малюків стають короткозорими в дуже ранньому віці. Це дуже серйозна причина для занепокоєння. Якщо зір падає в ранньому дитинстві, це вірний сигнал того, що захворювання буде прогресувати. Це доставляє дискомфорт і може привести до дуже плачевних наслідків у дорослому віці. Значно збільшується ризик заробити катаракту, глаукому та відшарування сітківки.
 
Щорічне обстеження зору – єдиний спосіб оцінити ризик розвитку короткозорості у вашої дитини. Чим раніше ви виявите проблему, тим швидше ви зможете почати боротися з цим явищем, зможете уповільнити хід хвороби та захистити маля від страшних наслідків, що можуть підстерігати його в майбутньому.
 
3. Проста перевірка зору та офтальмологічне обстеження – це різні речі
 
Іноді батьки втрачають пильність: звичайна перевірка в школі показала, що у дитини все добре – і батьки розслабляються, те ж саме і з самими дорослими – пройшли перевірку зору та неначебто можна бути впевненими у відмінному стані органів зору, але брак медичних даних про очі може загрожувати ускладненнями в майбутньому. Чіткий зір – це зовсім не гарантія того, що з вашими очима все в порядку.
 
Проста перевірка лише вкаже на очевидні проблеми із зором. Так, ви переконалися, що дитина може бачити інформацію, що написана на дошці, а ви можете розрізняти дорожні знаки, але це не показник абсолютного здоров'я очей.
 
Очі потрібно перевіряти всебічно – це може зробити кваліфікований оптометрист або офтальмолог. Тільки фахівець зможе помітити серйозні захворювання очей, що часом себе ніяк не проявляють на початкових етапах – це глаукома та навіть рак очей.
 
4. Глаукома
 
Глаукома – це одне з найсерйозніших захворювань очей, а ще – найпідступніше. Справа в тому, що вона може добре маскуватися та довгий час не видавати себе.
 
Якщо не перевіряти зір на постійній основі, то цілком реально дізнатися, що у вас глаукома вже після того, як втратите зір. Якщо захворювання знаходиться на серйозній стадії, то контролювати хід хвороби досить важко. Якщо не лікувати хворобу, в тому числі хірургічними методами, то справа може закінчитися сліпотою.
 
Регулярно ходіть до лікаря та перевіряйте очний тиск, а також звертайте увагу на інші чинники ризику розвитку глаукоми. На жаль, проста перевірка зору не покаже, розвивається у вас глаукома чи ні.
 
5. Очі можуть розповісти про інші серйозні проблеми зі здоров'ям
 
Бували випадки, коли в ході планової перевірки зору люди дізнавалися, що серйозно хворі. Серед важких захворювань лікарі виявляли діабет, гіпертонію, високий рівень холестерину та навіть рак.
 
Окулісти не дарма називають очі – «вікнами всередину». Заглянувши в них, можна виявити серйозні неполадки з тілом. Під час комплексного офтальмологічного обстеження в клініці «АЙЛАЗ» офтальмолог оцінює, в тому числі, і стан кровоносних судин сітківки, а це говорить про те, в якому стані знаходиться ваша кровоносна система в цілому. По змінах у кровопостачанні сітківки та стану кровоносних судин очей можна запідозрити у пацієнта цукровий діабет, підвищений тиск і гіперхолестеринемію.
 
Якщо у вас діабет або переддіабет, існує дуже високий ризик розвитку серйозної хвороби очей – діабетичної ретинопатії, через яку можна і зовсім втратити зір. Зараз проводяться дослідження того, як за станом очей визначити розвиток хвороби Альцгеймера. Її теж можна виявити в ході комплексної перевірки органів зору.
 
Так що, не варто витрачати час дарма, запишіться до лікаря самі або запишіть вашу дитину та пройдіть всебічне обстеження органів зору! 
 

 

МИ ЗНАЄМО ПРО ЗІР УСЕ!

Задайте питання лікарю-офтальмологу

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Клініка АЙЛАЗ www.ailas.com.ua
04073, Україна, м. Київ, просп. С. Бандери, 17/1
Тел.: 0(44) 364 10 01

Статья защищена законом об авторских и смежных правах. При использовании и перепечатке материала активная ссылка на портал о здоровом образе жизни hnb.com.ua обязательна!


Отзывы и комментарии (0)
Добавить комментарий
Интересно про здоровье:
© 2008-2024 Все права охраняются законодательством Украины. Использование материалов HnB.com.ua разрешается при условии размещения ссылки (для интернет-изданий гиперссылка, не закрытая для индексации поисковыми системами) на HnB.com.ua.