Войти

Чи перебуваєте ви в групі ризику закритокутової глаукоми?

Існує два основних типи глаукоми – первинна відкритокутова та первинна закритокутова, кожна з яких має дуже різні особливості.      Хоча закритокутова глаукома зустрічається рідше, ніж відкритокутова, вона зазвичай викликає більшу втрату зору, якщо її не лікувати належним чином.

Для того, щоб зрозуміти, що таке закрито- та відкритокутова глаукома й чим вони відрізняються, треба пояснити, що таке кут і що таке закриття кута.

Кут передньої камери – це простір між прозорою частиною ока (рогівкою) та кольоровою частиною (райдужною оболонкою). 

Кут містить трабекулярну сітку, що є основною структурою, яка відводить рідину з ока. Лікарі можуть оглянути кут за допомогою тесту, що називається гоніоскопією.

 Як виглядає відкритий кут та як подорожує волога в оці в нормі

Малюнок показує, як виглядає відкритий кут та як подорожує волога в оці в нормі.

Першим тривожним сигналом при цьому дослідженні є вигляд звуженого кута передньої камери, коли очний тиск є нормальним, а зоровий нерв має здоровий вигляд. На наступній стадії «закриття кута» є ознаки звуження кута, підвищення внутрішньоочного тиску (ВОТ) або рубцева тканина в куті, але зоровий нерв все ще здоровий. Підвищення ВОТ при закритому куті може статися раптово та болісно – так спостерігається гострий напад закритокутової глаукоми (ЗКГ). Цей стан супроводжується болем в оці, раптовим зниженням зору, почервонінням ока. Коли підвищення ВОТ викликає пошкодження зорового нерва, стадія захворювання називається «закритокутовою глаукомою».

Анатомія передньої камери ока при закритті кута

Так виглядає анатомія передньої камери ока при закритті кута. Ви бачите, що рідина блокована поза райдужкою та не в змозі покинути око через кут (він закритий внаслідок тиску накопиченої рідини). 

Лікування

Стандартне лікування закриття кута полягає в запобіганні блокування райдужної оболонки – шляхом дренажу трабекулярної сітки шляхом створення лазерного отвору в райдужній оболонці, що називається іридотомією.

Лазерна іридотомія рекомендована для тих, у кого «вузький кут передньої камери» та «закритокутова глаукома». При «підозрі на закритокутову глаукому» лазерна іридотомія корисна як профілактичне лікування. Пацієнтам з  вузьким кутом краще знаходитися в приміщеннях з гарним освітленням, бо в темряві зіниці розширюються та кут при цьому звужується. Утримайтеся від споживання великої кількості рідини на ніч. Це може призвести до більшого об’єму вироблення рідини в оці та, відповідно, підвищення тиску.

Нещодавно велике клінічне дослідження у китайських пацієнтів при звуженні кута передньої камери виявило, що ризик погіршення зору був знижений вдвічі в очах, які отримали лазерну іридотомію.

Наразі не існує остаточного способу визначити, у якого пацієнта з вузьким кутом передньої камери розвинеться закриття кута та глаукома в майбутньому. Тому лікарі намагаються з’ясувати цей ризик, оцінюючи ряд інших чинників.

Чинники, що підвищують ризик закриття кута:

   -   менші анатомічні розміри очей (далекозорість);

   -   старший вік;

   -   жінки;

   -   азійська та індійська національність;

   -   наявність кровного родича з закритокутовою глаукомою;

   -   анатомічні особливості прикріплення райдужки та судинної оболонки.

У пацієнтів з закритим кутом передньої камери, які мають катаракту (помутніння кришталика), операція з видалення катаракти є оптимальним альтернативним лікуванням замість лазерної іридотомії.

Тож пам’ятайте про можливість розвитку закритокутової глаукоми та звертайтеся до лікаря вчасно!

 

АЙЛАЗ піклується про ваші очі

ВІРИМО У ЗСУ! ПРАЦЮЄМО НА СВОЄМУ РОБОЧОМУ МІСЦІ!

Задайте питання лікарю-офтальмологу


Дізнатись більше

Клініка АЙЛАЗ www.ailas.com.ua
04073, Україна, м. Київ, просп. С. Бандери, 17/1
Тел.: 0(44) 364 10 01

Статья защищена законом об авторских и смежных правах. При использовании и перепечатке материала активная ссылка на портал о здоровом образе жизни hnb.com.ua обязательна!


Отзывы и комментарии (0)
Добавить комментарий
Интересно про здоровье:
© 2008-2024 Все права охраняются законодательством Украины. Использование материалов HnB.com.ua разрешается при условии размещения ссылки (для интернет-изданий гиперссылка, не закрытая для индексации поисковыми системами) на HnB.com.ua.