Войти

Як правильно підготуватися до колоноскопії та не боятися?

Колоноскопія – це метод профілактики онкології, діагностика запальних захворювань кишківника та процедура, що допоможе розібратися з проблемою в роботі ЖКТ.ендоскопіст хірургічного центру «СІТІ ДОКТОР» Федір Іванович Граболюк
 
Така маніпуляція може і має репутацію неприємної, але при правильній та логічній підготовці, наркозі – всі неприємні відчуття будуть максимально знижені. 
 
Сьогодні наш лікар-ендоскопіст віподвідає на найактуальніші питання від наших пацієнтів для того, щоб ви мали змоги володіти усією інформацію та бути впевненими, що діагностика в хірургічному центрі CitiDoctor є нормальним та безпечним явищем. 
 
Яка тривалість  колоноскопії  та як переконатися у гарному обладнанні?
 
– В цілому, тривалість процедури залежить від самого пацієнта: анатомічна будова, наявність раніше проведених операцій, якість підготовки, клінічна задача (видалення утворів / біопсія). Тривалість може бути  20-40 хв.
В нашому розпорядженні сертифіковане обладнання OLYMPUS CV-180, CLV-180, що проходить всі етапи очистки, стерилізації та норми зберігання відповідно стандартів МОЗ України.

Який наркоз використовується при ендоскопії (гастроскопії, колоноскопії)?

- Почнемо з того що наркоз є бажаним доповненням до процедури і може бути забезпечений за бажанням пацієнта або за медичними показами. Це не зовсім той наркоз, що при операції, тому, що немає тривалого «виходу», немає інтубації та штучної вентиляції легень. Даний наркоз можна, скоріш, назвати медикаментозним сном.

Чи врятує наркоз від болю і яка його надійність? 

- Так, наркоз допоможе під час процедури. Але, ще є період підготовки та час після процедури. Щоб максимально уникнути дискомфорту під час підготовки та після користуйтеся водою при походах в санвузол, а не папером. Додайте симетикон та лактулозу (порадимо в схемі при зверненні). Потрібно пам’ятати, що біль швидко забудеться, а життя, в деяких випадках, буде врятовано.
З вами працює окремо анастезіолог, окремо медична сестра, а за вашим станом слідкує постійно спеціалізована апаратура.

Як мені підготуватися до процедури?

– Дієта та застосування сертифікованого препарату з аптеки. Дуже рідко, за окремими показами, підготовка відбувається клізмами, але це робиться в стаціонарі.
Також, на ринку достатня кількість сертифікованих препаратів, є вибір між натрієм пікосульфат, макрогол, натрія сульфат. При зверненні ми вас зорієнтуємо по препарату та схемі підготовки.

Чому рекомендовано пити багато води?

– Рідина потрібна для адекватного видалення залишків хімусу (калових мас), його розм’якшення та виведення. Можливо провести аналогію з брудом, адже ми знаємо, якщо ми щось миємо і води достатньо – то результат хороший. Достатня кількість рідини запобігає виснаженню ентероцита.

Навіщо потрібна триденна дієта?

– Дієта бажана, вона допоможе основному препарату в очищенні кишківника.
Не виключено, що з віком у людини з’являються додаткові захворювання, наприклад, цукровий діабет, що тривалий час маскується, не проявляючись клінічно. Дієта допоможе виявити розлади в загальному стані, і мені, як лікарю, потрібно буде запропонувати вам дообстеження, наприклад, здати кров на глікований гемоглобін.

Яка саме схема дієти?

– Харчуйтеся в звичному для вас режимі рекомендованими продуктами. В переддень обстеження починайте підготовку спеціалізованим препаратом за запропонованою схемою.
Дозволено: хліб без висівок, макарони, манка, рис, сир, кисломолочні знежирені продукти, яйця, компоти та соки без жмиха, чай, кава; не жирні м'ясо, птиця, риба, бульйони прозорі; мед.
Не бажано: хлібо-булочні вироби з висівками; овочі, фрукти, ягоди, особливо з дрібною кісточкою (ківі, виноград, гранат); крупи (за виключенням манки та рису); спеції та їх надмірна кількість; горіхи, льон, мак; цільне молоко.

Як перестати хвилюватися та довіритися лікарю?

– Для кваліфікованого лікаря немає труднощів заспокоїти пацієнта та запевнити у безпеці та абсолютному комфорті. Це природні речі – перевірити здоров’я, зробити діагностику та допомогти своєму організму. Особисто я рекомендую перевірити сайт медичного закладу та анкету спеціаліста, переконавшися, таким чином, у прозорості поданої інформації. Тому, залишається лише консультація та безпосереднє знайомство із спеціалістом.
 
В нашому хірургічному центрі ми піклуємось про пацієнта від першого дзвінка до етапу реабілітації та контролюємо кожен процес. Це надійно, це ефективно та без ризиків та ускладнень для вашого здоров’я. Бережіть себе!

  

CitiDoctor – хірургічний центр повного циклу.

Лицарі хірургії: боротьба за ваше здоров’я без компромісів!

Задайте питання лікарям і отримайте відповідь

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Міжнародний медичний центр CitiDoctor https://citidoctor.com.ua

04073, Україна, м. Київ, просп. С. Бандери, 17/1

Тел.: 0(44) 333 48 85

Статья защищена законом об авторских и смежных правах. При использовании и перепечатке материала активная ссылка на портал о здоровом образе жизни hnb.com.ua обязательна!


Отзывы и комментарии (0)
Добавить комментарий
Интересно про здоровье:
© 2008-2019 Все права охраняются законодательством Украины. Использование материалов HnB.com.ua разрешается при условии размещения ссылки (для интернет-изданий гиперссылка, не закрытая для индексации поисковыми системами) на HnB.com.ua.