Войти

Планшет і діти

Аби діти не плакали та менше відволікали, батьки звикають частіше давати їм планшет.лікар-офтальмолог медичного центру  АЙЛАЗ  Гетьман Марина Валеріївна
 
Неофіційні дані свідчать про те, що тривалий перегляд телевізора та використання розумних гаджетів протягом перших років життя можуть негативно вплинути на зір і розвиток поведінки дитини. Однак, існує мало наукових доказів, що підтверджують такі спостереження щодо наслідків надмірного впливу від перегляду планшета на гостроту зору у дітей.
 
Дослідники з Університету Окаямі використали національну базу даних уряду Японії, засновану на щорічному опитуванні всіх дітей, народжених у певний період 2001 року. У 47 015 дітей, які відповідали критеріям з бази даних, оцінювалася щодененна тривалість перегляду планшета чи відео в якості основної форми «гри», а також щоденна тривалість перегляду гаджетів у більш ранні роки життя. Тих самих дітей у початковій школі щорічно оцінювали у віці від 7 до 12 років, щоб зафіксувати будь-які занепокоєння щодо гостроти зору.
 
Команда Університету Окаямі вперше зауважила, що якщо діти проводили багато часу перед телевізором у віці 1,5 роки або 2,5 роки, батьки виявляли значну стурбованість щодо гостроти зору у своїх дітей в другій половині дослідження. Це спостереження відповідало дітям обох статей і не змінювалось на основі таких параметрів, як район проживання чи освіта батьків. Більш глибокий аналіз показав, що батьки дітей у віці 2,5 років, які дивилися в екран смартфону дві або більше години на день, мали набагато більшу стурбованість щодо гостроти зору своїх дітей у порівнянні з дітьми, які дивилися гаджети до 1 години на день. Однак, із збільшенням віку дитини стурбованість їх батьків у подальші роки зменшувалася.
 
                                                                                       
            Відповіді, отримані щодо моделей перегляду телебачення у дітей у віці від 1 до 6 років, і відповідних
            проблем із зором, виявлених їх батьками в молодші шкільні роки. Надано: Університет Окаямі, 2021 рік
 
Щоб забезпечити однаковість результатів, дослідники повторно проаналізували відповіді меншої групи учасників – тих, хто брав участь у всіх опитуваннях, проведених, коли дітям було від 7 до 12 років. Відповіді цієї групи не тільки повторили первинні висновки, але також було встановлено, що частка стурбованих батьків зростала, якщо їх діти були у віковій категорії від 7 до 12 років. Гострота зору, можливо, погіршується з віком.
 
«Це загальнонаціональне популяційне поздовжнє дослідження першим демонструє, що перегляд планшету лише в перші роки життя, але не в більш пізні роки, призводить до більш віддалених наслідків проблем гостроти зору в молодшому шкільному віці», - підсумовують професор Мацуо Тошіхіко та професор Йоріфудзі Такаші.
 
Отже, ретельний моніторинг впливу гаджетів на зір дитини до трьох років може бути критичним чинником для здорового розвитку зору. Дослідження показує, що дітей молодшого віку слід заохочувати до більш традиційних способів гри.

 

МИ ЗНАЄМО ПРО ЗІР УСЕ!

Задайте питання лікарю-офтальмологу

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Клініка АЙЛАЗ www.ailas.com.ua
04073, Україна, м. Київ, просп. С. Бандери, 17/1
Тел.: 0(44) 364 10 01

Статья защищена законом об авторских и смежных правах. При использовании и перепечатке материала активная ссылка на портал о здоровом образе жизни hnb.com.ua обязательна!


Отзывы и комментарии (0)
Добавить комментарий
Интересно про здоровье:
© 2008-2024 Все права охраняются законодательством Украины. Использование материалов HnB.com.ua разрешается при условии размещения ссылки (для интернет-изданий гиперссылка, не закрытая для индексации поисковыми системами) на HnB.com.ua.