Войти

Харчування та зір: вікова дегенерація жовтої плями

Вчені провели дослідження щодо того, як дієта грає роль у віковій дегенерації жовтої плями.лікар-офтальмолог медичного центру «АЙЛАЗ»  Волошин Ярослав Ігорович
 
Учасники, що вживали їжу з високим вмістом червоного м'яса, смаженого, рафінованих зерен і молочних продуктів з високим вмістом жиру, мали в три рази більше шансів розвинути захворювання очей, яке пошкоджує сітківку та впливає на центральний зір людини, згідно з результатами дослідження. з університету в Буффало.
 
Цей стан називається пізньою стадією вікової макулярної дегенерації (AMD). AMD є незворотнім захворюванням, що впливає на центральний зір людини, позбавляє його здатності керувати автомобілем та інших повсякденних справ.
Лікування пізньої неоваскулярної AMD є інвазивним і дорогим. У наших інтересах своєчасно діагностувати цей стан і запобігти розвитку пізнього AMD.
 
Шруті Диг, яка проводила дослідження в рамках своєї магістерської програми з епідеміології в Школі громадської охорони здоров'я та медичних професій UB, відкрила той факт, що здорова та шкідлива їжа грають велику роль у встановленні AMD. Виявляється, що західний раціон харчування, що визначається високим рівнем споживання червоного та обробленого м'яса, смаженої їжі, рафінованого зерна і молочних продуктів з високим вмістом жирів, може бути чинником ризику розвитку пізньої AMD.
 
Рання AMD протікає безсимптомно, а це означає, що люди часто не знають про свою хворобу. Щоб встановити це, лікар повинен розглянути фотографію сітківки людини, шукаючи пігментні зміни або жовті депозити, складені з ліпідів. При ранній AMD може спостерігатися або атрофія, або утворення нових кровоносних судин в тій частині ока, що називається макулою.
 
Саме тому на сьогодні вкрай важливо проводити профілактичну діагностику та відвідувати лікаря на предмет вікових захворювань. Адже вони протікають безсимптомно і цим наражають нас на небезпеку. Раннє встановлення діагнозу запобігає виникненню багатьох інших проблем і робить нас обачливими та відповідальними. Дані з дослідження вкотре мають нагадати нам, що здоровий спосіб життя, корисне харчування та спорт – не просто стиль життя активних людей, але й запорука довгої молодості та здоров’я всього організму! 

МИ ЗНАЄМО ПРО ЗІР УСЕ!

Задайте питання лікарю-офтальмологу

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Клініка АЙЛАЗ www.ailas.com.ua
04073, Україна, м. Київ, просп. С. Бандери, 17/1
Тел.: 0(44) 364 10 01

Статья защищена законом об авторских и смежных правах. При использовании и перепечатке материала активная ссылка на портал о здоровом образе жизни hnb.com.ua обязательна!


Отзывы и комментарии (0)
Добавить комментарий
Интересно про здоровье:
© 2008-2024 Все права охраняются законодательством Украины. Использование материалов HnB.com.ua разрешается при условии размещения ссылки (для интернет-изданий гиперссылка, не закрытая для индексации поисковыми системами) на HnB.com.ua.