Войти

Катаракта

Катаракта – захворювання очей, що супроводжується помутнінням власного кришталика в середині ока.Спочатку погіршується якість зору – кольори стають тьмяними, зменшується контрастність сприйняття, зображення набуває жовтого забарвлення. При такому захворюванні читати стає важко, а окуляри в цьому випадку не допомагають. Кришталик поступово втрачає свою прозорість і зір погіршується.
 
Розвиток катаракти – це віковий процес. Зміни, в першу чергу, відчувають люди літнього віку. Проте помутніння кришталика часом не оминають і молодих людей. Це може буди повязано з травмою, прийомом токсичних для кришталика ліків, інтенсивним ультафіолетовим випромінюванням.
 
Лікарі виділяють кілька чинників, що призводять до помутніння кришталику. Серед них: цукровий діабет, травми очей, інфекційні захворювання, короткозорість та погані звички – куріння та алкоголь.
 
Катаракта, як правило, розвивається поступово. Можуть пройти місяці, поки людина помітить погіршення зору. Щоб виявити симптоми катаракти, необхідно стежити за змінами зору. Навіть при незначних відхиленнях, потрібно одразу звернутися до фахівця. Лікування та профілактика, насамперед, залежать від пацієнта.
 
Після обстеження лікар запропонує пацієнту варіанти лікування. Воно може бути медикаментозним або хірургічним. У більшості випадків офтальмологи пропонують хірургічне лікування. Сучасні методи дозволяють проводити його в амбулаторних умовах без госпіталізації пацієнта. Подібна операція триває 10 хвилин. Лікар видаляє помутнілі маси з кришталику, а потім вставляє в око спеціальну лінзу. Процедура проводиться під місцевою анестезією. І вже за кілька годин після операції можно йти додому.
 
Сучасні штучні кришталики є високотехнологічними та мають ультрафіолетовий фільтр для захисту сітчатки від сонячного світла і навіть різні дизайни. Є штучні кришталики, що допомагають бачити на різні відстані та не користуватися зовсім окулярами після операції. У правильному виборі має допомогти лікар, який проводить повну діагностику та обирає найкращий варіант. 

 

МИ ЗНАЄМО ПРО ЗІР УСЕ!

Задайте питання лікарю-офтальмологу

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Клініка АЙЛАЗ www.ailas.com.ua
04073, Україна, м. Київ, просп. С. Бандери, 17/1
Тел.: 0(44) 364 10 01

Статья защищена законом об авторских и смежных правах. При использовании и перепечатке материала активная ссылка на портал о здоровом образе жизни hnb.com.ua обязательна!


Отзывы и комментарии (0)
Добавить комментарий
Интересно про здоровье:
© 2008-2024 Все права охраняются законодательством Украины. Использование материалов HnB.com.ua разрешается при условии размещения ссылки (для интернет-изданий гиперссылка, не закрытая для индексации поисковыми системами) на HnB.com.ua.