Войти

10 простих правил носіння контактних лінз в період пандемії COVID-19

В умовах пандемії COVID-19 мільйони користувачів м'яких контактних лінз стурбовані можливістю зараження через слизову оболонку очей, наприклад при щоденних маніпуляціях, пов'язаних з одяганням і зняттям лінз.Американська Академія Оптометрії провела дослідження та опублікувала офіційні результати.
 
Ознайомтеся з ними та отримайте найбільш об'єктивну інформацію про те, як себе вести людям, які використовують МКЛ в умовах пандемії.
 
В даний час прийнято вважати, що ризик передачі COVID-19 через сльози мінімальний. Чи означає це, що офтальмологам нема про що турбуватися?
 
Ні – тому що носіння контактних лінз не є абсолютно безпечним.
 
Ризик зараження все ж є та пов'язаний він з порушенням гігієни користування м'якими контактними лінзами.
 
Ось практичні рекомендації, що допоможуть вам уникнути ризиків зараження будь-якою інфекцією, в тому числі вірусною, при користуванні м'якими лінзами.
 
1. Носіння контактних лінз саме по собі не збільшує ризик зараження COVID-19. Однак, якщо ви захворіли, вам не слід носити контактні лінзи.
 
2. Одягання або зняття лінз без належного миття рук збільшує ризик зараження COVID-19 (а також іншими інфекціями). Обов'язково мийте руки теплою водою з милом не менше 20 секунд. Мило та вода краще дезинфікуючого засобу для рук, тому що спирт, який є у дезинфікуючому засобі, може викликати дискомфорт для очей.
 
3. Дотик до очей та обличчя збільшує ризик зараження COVID-19. Не торкайтеся очей після того, як ви одягнули лінзи.
 
4. Кращий спосіб не торкатися очей – забезпечити комфорт носіння контактних лінз протягом дня. Якщо зволожуючі краплі покращують комфорт, використовуйте їх. Однак будьте уважні, ніколи не використовувайте краплі, заздалегідь не вимивши ретельно руки.
 
5. Ще один спосіб підвищити комфорт і зменшити дотик очей протягом дня – носити одноразові лінзи. Звичайно, це спрощує користування контактними лінзами та зменшує ризик забруднення.
 
6. Якщо ви використовуєте лінзи планової заміни, ви повинні очищати їх щоночі розчином на основі перекису водню. Вважається, що пероксидні системи ефективні проти COVID-19, це не було підтверджено для інших багатоцільових розчинів.
 
7. Ніколи не допускайте контакту лінз з водою.
 
8. Для того, щоб забезпечити максимальний комфорт і знизити ймовірність дотику до очей та обличчя – замінюйте лінзи відповідно до рекомендованого терміну заміни. Це допомагає поверхні ока залишатися здоровою та стійкою до інфекцій.
 
9. При догляді за лінзами планової заміни міняйте контейнер щомісяця. Після одягання лінз обполосніть контейнер свіжим розчином і залиште його в перевернутому вигляді на серветці для висихання.
 
10. При нездужанні, ознаках застуди та підвищенні температури – припиніть користування лінзами.
 
Найбільш безпечним і зручним видом корекції в умовах пандемії є нічні лінзи, що ви одягаєте лише на ніч, а вранці, знявши їх, отримуєте прекрасний зір на цілий день. Оскільки лінзи одягаються в домашніх умовах, це дозволяє максимально уникнути будь-якого інфікування. Нічні лінзи Парагон не викликають сухості та стомлюваності очей протягом дня, а значить, не викликають бажання потерти очі.
 
Використання лінз під час сну актуально для ваших дітей, адже сплять вони під вашим контролем вдома та нічого не може трапитися з їх очима, коли вони знаходяться під вашим наглядом.

Подумайте про цей максимально безпечний в умовах сучасних реалій вид корекції для вас і ваших дітей. 

 

МИ ЗНАЄМО ПРО ЗІР УСЕ!

Задайте питання лікарю-офтальмологу

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Клініка АЙЛАЗ www.ailas.com.ua
04073, Україна, м. Київ, просп. С. Бандери, 17/1
Тел.: 0(44) 364 10 01

Статья защищена законом об авторских и смежных правах. При использовании и перепечатке материала активная ссылка на портал о здоровом образе жизни hnb.com.ua обязательна!


Отзывы и комментарии (0)
Добавить комментарий
Интересно про здоровье:
© 2008-2024 Все права охраняются законодательством Украины. Использование материалов HnB.com.ua разрешается при условии размещения ссылки (для интернет-изданий гиперссылка, не закрытая для индексации поисковыми системами) на HnB.com.ua.