Войти

Посібник зі святкових подарунків, схвалений офтальмологами

Як визначити, які іграшки безпечні для ваших дітей? 
лікар-офтальмолог медичного центру АЙЛАЗ  Цаберяба Ганна Володимирівна
 
Очі особливо вразливі до травм. А серйозні травми ока можуть мати наслідки на все життя. Поширені повідомлення про травми від іграшок включають ерозії рогівки та гіфему ока. Більш серйозна травма може призвести до відшарування сітківки, розриву очних яблук і навіть сліпоти.
 
Хороша новина полягає в тому, що більшості травм очей можна легко запобігти, дотримуючись кількох ключових порад з безпеки:
  • уникайте придбання іграшок з гострими частинами, що виступають;
  • переконайтеся, що діти перебувають під належним наглядом під час гри з потенційно небезпечними іграшками або іграми, які можуть спричинити травми очей;
  • перевірте етикетки лазерних виробів на підтвердження того, що пристрій відповідає вимогам 21 CFR;
  • якщо ви даруєте спортивне спорядження, також додайте відповідні захисні окуляри з полікарбонатними лінзами;
  • перевірте етикетки з рекомендаціями щодо віку та обов’язково виберіть подарунки, які відповідають віку та зрілості дитини;
  • тримайте іграшки, створені для дітей старшого віку, на відстані від дітей молодшого віку.
Які є безпечні подарунки «без екрана»?
 
Часті перерви від перегляду телефонів і комп’ютерів є хорошим способом зменшити навантаження на очі. Збільшення перебування дітей на сонці також може допомогти зменшити короткозорість або призупинити прогресування короткозорості у дітей.
 
Деякі ідеї безпечних святкових подарунків включають:
  • товари для мистецтва та рукоділля, що дають змогу проявляти творчість, є цікавим подарунком для будь-якого віку. Набори фарб, книжки-розмальовки, мольберти, бісер для дітей молодшого віку або набори для в’язання/шиття для дітей старшого віку – це кілька ідей. Просто перед покупкою перевірте рекомендовану вікову групу для кожного з них;
  • подарунки для гри на природі. Спортивне спорядження, як-от для сніжного виду спорту, ролики, батут, черевики для походу в гори/ліс або велосипед, є хорошими способами заохочувати здорові ігри на свіжому повітрі. Якщо дитина вже займається якимось видом спорту, подаруйте  відповідні захисні окуляри для цього виду спорту. Для лижників або сноубордистів це обов’язково окуляри із захистом від ультрафіолету, адже холодна погода не захищає очі від сонця(!);
  • розвивальні ігри для будь-якого віку. Оскільки координація рук, очей, дрібна моторика вашого малюка розвиваються природним чином, то іграшки, такі як конструктор, ЛЕГО або пазли, сприяють її розвитку.  Настільні ігри, що відповідають віку, для того щоб навчитися рахувати, вказувати час, ігри на пам’ять та інші навчальні теми, також є хорошими варіантами. Для дітей старшого віку знайдіть класичні настільні ігри  іноземними мовами, наприклад «Вгадай, хто» або «Ерудит», щоб відпрацювати основні мовні запитання та граматику новою мовою.
 
 

 

 

МИ ЗНАЄМО ПРО ЗІР УСЕ!

Задайте питання лікарю-офтальмологу

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Клініка АЙЛАЗ www.ailas.com.ua
04073, Україна, м. Київ, просп. С. Бандери, 17/1
Тел.: 0(44) 364 10 01

Статья защищена законом об авторских и смежных правах. При использовании и перепечатке материала активная ссылка на портал о здоровом образе жизни hnb.com.ua обязательна!


Отзывы и комментарии (0)
Добавить комментарий
Интересно про здоровье:
© 2008-2024 Все права охраняются законодательством Украины. Использование материалов HnB.com.ua разрешается при условии размещения ссылки (для интернет-изданий гиперссылка, не закрытая для индексации поисковыми системами) на HnB.com.ua.