Войти

Поліноз та очі. Що робити?

На поліноз (сінну лихоманку), що триває з весни та до кінця літа, страждають мільйони людей у всьому світі.     Це найбільш поширене алергічне захворювання, тригером якого є алергічна реакція на різноманітні типи пилку. Характерними проявами цієї алергії, що спричиняє запалення, є чхання, загальний свербіж, нежить або закладеність носа та утруднення дихання.

Зерна пилку також можуть викликати алергічну реакцію в кон’юнктиві (прозора мембрана, що покриває поверхню ока). Алергія спричиняє сльозотечу, почервоніння та свербіж очей. Може виникнути набряк повік і відчуття важкості в очах та повіках.

Лікування сінної лихоманки


Дотримуйтеся цих простих, але ефективних порад:

   -   залишайтеся у приміщенні – під час високої концентрації пилку в повітрі тримайте вікна та двері зачиненими, частіше проводьте вологе прибирання. Уникайте перебування на вулиці вранці, коли концентрація пилку найвища;

   -   носіть протисонцеві окуляри, коли ви виходите на вулицю – окуляри у спортивному стилі захищають від пилку найкраще;

   -   надавайте перевагу окулярам – носіть окуляри замість ваших контактних лінз, особливо під час максимальної концентрації пилку;

   -   змінюйте ваш одяг і приймайте душ регулярно – коли ви перебуваєте на вулиці, пилок накопичується на одежі, шкірі та волоссі. Саме зміна одягу та душ допомагають позбутися контакту з пилком;

   -   промивайте регулярно очі для того, щоб позбавити їх пилу та пилку;

   -   застосовуйте холодні компреси чи охолоджені в холодильнику зволожувальні краплі, якщо з’являються очні прояви алергії, при цьому відчуття холоду сприяє зменшенню запалення та набряку;

   -   змащуйте ваші ніздрі вазеліном – це затримує пилок при диханні.

Антиалергічні краплі


У людей з алергією на поліноз організм сприймає щось нешкідливе, наприклад,  пилок, за загрозу. Це спричиняє появу захисних клітин в організмі, що називаються опасистими клітинами. Саме ці клітини продукують гістамін – речовину, яка спричиняє алергічне запалення та його симптоми. Звичайно,  найкращий спосіб профілактики  сінної лихоманки – це уникнення контакту з пилком,  тригером алергії. Антиалергічні очні краплі можуть бути застосовані, щоб зменшити симптоми алергії, адже вони спрямовані безпосередньо на місце запалення.

Одними з найбільш поширених препаратів є так звані стабілізатори опасистих клітин – антиалергічні краплі. Механізм їхньої дії – це блокування вивільнення гістаміну, тож це запобігає проявам алергії. Вчасне застосування таких крапель захищає очі від запалення.

Антигістамінні краплі


Це ще одна опція з більш відстроченим ефектом. Суть дії цих крапель – блокування дії гістаміну, що вивільняється з опасистих клітин під час алергічної реакції. Ця група медикаментів не запобігає алергічній реакції, але значно зменшує її прояви, коли вони з’являються. Іноді обидві групи препаратів застосовуються в комплексі, що дає максимальний ефект.

Стероїдні краплі


У тяжких випадках іноді призначаються стероїдні краплі, вони мають надпотужну протизапальну дію. Але застосовувати їх довгий час не бажано, зважаючи на можливість виникнення ускладнень (глаукома, катаракта тощо). Ці краплі призначаються тільки за рекомендацією лікаря та під його наглядом.

Якщо ви маєте схильність до алергічних проявів, зверніться до лікаря. Разом ви знайдете правильне рішення.

ВІРИМО У ЗСУ! ПРАЦЮЄМО НА СВОЄМУ РОБОЧОМУ МІСЦІ!

Задайте питання лікарю-офтальмологу


Дізнатися більше

Клініка АЙЛАЗ www.ailas.com.ua
04073, Україна, м. Київ, просп. С. Бандери, 17/1
Тел.: 0(44) 364 10 01

Статья защищена законом об авторских и смежных правах. При использовании и перепечатке материала активная ссылка на портал о здоровом образе жизни hnb.com.ua обязательна!


Отзывы и комментарии (0)
Добавить комментарий
Интересно про здоровье:
© 2008-2024 Все права охраняются законодательством Украины. Использование материалов HnB.com.ua разрешается при условии размещения ссылки (для интернет-изданий гиперссылка, не закрытая для индексации поисковыми системами) на HnB.com.ua.