Войти

Природні методи контрацепції

Серед безлічі методів запобігання небажаній вагітності, природні займають особливе місце.Автор статті: лікар акушер-гінеколог клініки «CitiDoctor» Тетяна Василівна Тарасенко
 
Такі методи контрацепції не передбачають використання додаткових засобів захисту, а засновані на виявленні «небезпечних» та «безпечних» днів менструального циклу жінки. Слід зазначити, що застосування таких методів вимагає високої самодисципліни та скрупульозного підходу до записів та спостережень.
 
Серед природних методів контрацепції слід назвати такі: температурний, цервікальний, календарний, метод аменореї під час лактації та перерваний статевий акт. Розберемо кожен з них окремо.
 
Температурний метод, як зрозуміло з назви, заснований на спостереженнях за зміною базальної температури тіла. Температуру вимірюють або у прямій кишці, або у піхві, або у роті. Головна умова – вимірювати відразу після сну, лежачи в ліжку, однаковим способом і в однаковий час. Потім, за отриманими результатами, будується графік базальної температури, в якому можна відстежити зміну, що виникає після овуляції. За допомогою такого методу можна зрозуміти, в який день відбулася овуляція та виключити статеві контакти в ці дні.
 
Цервікальний метод. Суть методу полягає в тому, що жінка оцінює вагінальні виділення протягом місяця. У перші дні після менструації виділення практично відсутні (так звані «сухі дні»), в цей час дозволене статеве життя без обмежень. Як тільки виділення набувають липку консистенцію або стають непрозорими – це перша ознака «небезпечних днів». У такі дні потрібно утримуватися від статевих актів, а також використовувати додаткові методи контрацепції.
 
Календарний (метод Огіно-Кнауса) передбачає визначення фертильного періоду жінки та утримання від статевих контактів в ці дні. Даний метод контрацепції підходить тільки жінкам з регулярним менструальним циклом. Для успішного використання методу вести календар циклів потрібно протягом року. При розрахунку береться найкоротший та найдовший менструальний цикл, за період 8-12 місяців. Фертильні дні виявляють так: початок періоду = тривалість самого короткого з циклів відняти 18 днів, кінець періоду = тривалість найдовшого з циклів мінус 11 днів. Варто зазначити, що цей метод є одним з найбільш ненадійних.
 
Перерваний статевий акт – один з найпопулярніших методів контрацепції. Однак метод вважається ненадійним, оскільки якась кількість сперми може потрапити в піхву жінки ще під час статевого акту. Такий метод вимагає жорсткого контролю з боку чоловіка.
 
Метод лактаційної аменореї (МЛА) – заснований на тому, що у мами, яка годує дитину грудьми, немає менструацій та вона не вагітніє. Щоб метод працював, жінка повинна почати грудне вигодовування відразу після пологів, дитина не повинна приймати додаткові суміші, годування має відбуватися на вимогу дитини (кожні  4 години, як мінімум); в нічний час кожні 6 годин.
Метод можна використовувати тільки перші 6 місяців після народження дитини.
 
Якщо у вас виникли питання стосовно цих методів запобігання небажаній вагітності або вам потрібна допомога у виборі контрацептивів, гінекологи клініки CitiDoctor з радістю допоможуть.

 

CitiDoctor – це міжнародний медичний центр нового покоління.

Інновації та нова культура цінності життя!

Задайте питання лікарям і отримайте відповідь

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Міжнародний медичний центр CitiDoctor https://citidoctor.com.ua

04073, Україна, м. Київ, просп. С. Бандери, 17/1

Тел.: 0(44) 333 48 85

Статья защищена законом об авторских и смежных правах. При использовании и перепечатке материала активная ссылка на портал о здоровом образе жизни hnb.com.ua обязательна!


Отзывы и комментарии (0)
Добавить комментарий
Интересно про здоровье:
© 2008-2020 Все права охраняются законодательством Украины. Использование материалов HnB.com.ua разрешается при условии размещения ссылки (для интернет-изданий гиперссылка, не закрытая для индексации поисковыми системами) на HnB.com.ua.