Войти

Екстрена контрацепція

Екстрена контрацепція відноситься до методів, що можна ефективно застосовувати після статевого акту, але лише протягом п’яти діб. Чим раніше був використаний метод, тим вищою буде ймовірність ненастання вагітності.Автор статті: лікар акушер-гінеколог клініки «CitiDoctor» Тетяна Василівна Тарасенко
 
В яких ситуаціях необхідна екстрена контрацепція? Стався незахищений статевий акт, був неправильно використаний контрацептив, відбулося сексуальне насильство – це можливі варіанти розвитку подій. Інколи у жінки є сумніви в ефективності контрацептиву, що був застосований під час статевого акту, тоді вона теж звертається до екстрених методів захисту.
 
Існує декілька методів екстреної контрацепції, кожен з яких має свій максимальний час застосування після незахищеного статевого акту:
 
1) внутрішньоматкові пристрої, що у складі містять мідь (120 годин);
2) таблетки екстреної контрацепції (ПЕК), серед яких –
ті, що містять уліпрістала ацетат – 120 годин,
ті, що містять левоноргестрел – 72-120 годин,
ті, що містять мифепристон – 72 години,
3) комбіновані оральні контрацептиви – 72 години.
 
Екстрена контрацепція працює декількома способами: впливає (пригнічує) овуляцію, запобігає заплідненню або впливає на здатність прикріплення плодового яйця до стінок матки.
 
Слід знати, що після застосування препаратів для екстреної контрацепції  менструальний цикл може порушуватися. Ці препарати не можна використовувати частіше 2-х разів на рік, а тим більше розглядати як регулярний метод контрацепції. Особливо це стосується молодих дівчат (до 18 років), у яких гормональний фон ще не встановився.
 
Якщо через 3 тижні після прийому препарату не почалася менструація або з’явилися перші ознаки вагітності, слід терміново записатися на прийом до гінеколога.
 
Екстрена контрацепція не впливає на вагітність, що вже сталася, не завдає шкоди ембріону, що розвивається.
 
В будь-якому випадку, кращим рішенням перед вибором будь-якого з зазначених вище методів буде консультація з гінекологом.

 

CitiDoctor – це міжнародний медичний центр нового покоління.

Інновації та нова культура цінності життя!

Задайте питання лікарям і отримайте відповідь

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Міжнародний медичний центр CitiDoctor https://citidoctor.com.ua

04073, Україна, м. Київ, просп. С. Бандери, 17/1

Тел.: 0(44) 333 48 85

Статья защищена законом об авторских и смежных правах. При использовании и перепечатке материала активная ссылка на портал о здоровом образе жизни hnb.com.ua обязательна!


Отзывы и комментарии (0)
Добавить комментарий
Интересно про здоровье:
© 2008-2020 Все права охраняются законодательством Украины. Использование материалов HnB.com.ua разрешается при условии размещения ссылки (для интернет-изданий гиперссылка, не закрытая для индексации поисковыми системами) на HnB.com.ua.