Войти

Алогенна трансплантація кісткового мозку при гемобластозах

Алогенна трансплантація кісткового мозку (родинна, неродинна) – це максимально ефективний вид лікування генералізованих і резистентних пухлин кровотворення в онкогематологіїонкогематолог вищої категорії хірургічного центру CitiDoctor  Є.О. Борисенко
 
Пухлинні клітини пацієнта знищуються завдяки імунітету кісткового мозку донора, що надає можливість вилікувати гемобластоз та пухлинні клітини лімфоїдної тканини. На сьогодні це максимальна результативність серед методів лікування таких захворювань.
 
Донор, який надає свої клітини кісткового мозку, не страждає. Пацієнт, в свою чергу, отримує повну алогенну трансплантацію.
 
Кому підходить алогенна трансплантація кісткового мозку?
 
Після первинної діагностики пацієнта встановлюється класифікація та ступінь захворювання. При досягненні першої ремісії алогенна трансплантація призначається тоді, коли випадок характеризується доведеною цитогенетичною агресивністю гемобластозів. Проведення алогенної трансплантації можливе при:
 • апластичній анемії (молодий вік), 
 • ПНГ (пароксизмальна нічна гемоглобінурія), 
 • вроджених вадах кровотворення.
Аллогенна трансплантація використовується при рецидивах лімфом, резистентних лімфомах, множинній мієломі, мієлофіброзі, бласному кризу ХМЛ, мієлодиспластичного синдрому (при певних стадіях).
 
Показанням до проведення такого лікування є (в алфавітному порядку):
 • апластична анемія;
 • гостра лімфоїдна лейкемія (Ph-позитив., інші цитогенетичні неблагоприємні аномалії) – перша ремісія;
 • гостра мієлоїдна лейкемія (цитогенетично проміжний та неблагоприємний ризик) – перша ремісія;
 • друга ремісія гострої лімфобластної та мієлобластної лейкемії, без урахування цитогенетичного ризику – позитивна відповідь після 1-го рецидиву має, як правило, короткий часовий проміжок, протирецидивна поліхіміотерапія (ПХТ) є важким лікуванням, нерідко призводить до короткої ремісії та резистентності, вимагає швидкого і раціонального прийняття рішення про проведення ефективного лікування;
 • мієлодиспластичний синдром;
 • мієлофіброз;
 • перша ремісія (при агресивних лімфомах, оцінка цитогенетичного ризику) – лімфобластна лімфома, лімфома Беркіта та інші;
 • рецидив гемобластозів і захворювань лімфоїдної тканини після раніше проведених протирецидивних режимів 2-ї та 3-ї ліній, аутологічної трансплантації.
Кожен з діагнозів супроводжується оцінкою віку пацієнта, можливості та доцільності протокольного лікування, імуносупресивної терапії, оцінкою цитогенетичного ризику, урахуванням ступеня ризику та ступеню агресивності гемобластозів.
 
Ефективність алогенної трансплантації кісткового мозку
 
Результативність такого виду лікування напряму залежить від своєчасності його проведення – тобто рецидив захворювання статистично пов’язаний з кількістю проведених ліній ПХТ і таргетної терапії.
 
Протипоказання до проведення
 
Дозвіл на донорство кісткового мозку призначається індивідуально, потребує оцінки декількох експертів і визначається за попередньою історією лікування пацієнта, а також перевіряється на сумісництво з автоімунною матрицею організму.
 
Застосування алотрансплантації обмежене за наявності:
 • супутніх захворювань;
 • наявністю декількох хронічних захворювань, пов’язаних між собою єдиним патогенетичним механізмом;
 • ризику розвитку загострення з боку хронічних захворювань;
 • хронічних персистуючих інфекцій;
 • обтяженому кардіологічному статусі.

Також алогенна трансплантація може ускладнитися:

 • розвитком РТПГ (реакція трансплантата проти господаря);
 • інфекційними процесами;
 • рецидивом захворювання.
Це не привід для сумніву, а лише максимальна поінформованість кожного нашого пацієнта. Ми тримаємо історію лікування під наглядом та повністю модеруємо процес 3 місяці поспіль згідно міжнародного протоколу спостереження.
 
Наша команда гематологів контролює стан пацієнта, проводить моніторинг обстежень і комплексних аналізів. На базі нашого медичного центру, за потребою, доступні консультації суміжних фахівців з будь-якого питання, повний передтрансплантаційний скринінг.
 
Власна лабораторія, денний стаціонар, команда фахівців в Україні та Туреччині дозволяють нам повноцінно дбати про пацієнта і забезпечити його всім необхідним. Комфорт, якість і чесність – запорука нашого розвитку та результатів.
 
Вартість алогенної трансплантації
 
Вартість алогенної трансплантації кісткового мозку залежить від наявності донорів і запобігання ускладнень (тільки якщо такі виникнуть). При таких діагнозах, як гострий лейкоз, агресивна і резистентна лімфома, апластична анемія,  мієлодиспластичний синдром (МДС) та інших захворюваннях, за якими показана подальша алогенна трансплантація кісткового мозку – ми приймаємо пацієнтів безкоштовно!
 
Консультації проводить провідний лікар-онкогематолог вищої категорії Борисенко Євгенія Олександрівна. Окрім безоплатної консультації, ми пропонуємо:
 • онлайн-супровід консультації з гематологами-трансплантологами з Туреччини;
 • безкоштовний діагностичний скринінг у клініці «Медікал Парк» (Medical Park) – Анталія, Туреччина (пацієнт сплачує лише за квиток).
Запис за номером телефону: +38 044 333 48 85.
 
Ми прагнемо надати вам максимально кваліфіковану та своєчасну допомогу для створення швидкого і ефективного шляху лікування. Приймаємо пацієнтів з усієї України та з-за кордону. Звертайтеся!
 

 

CitiDoctor – хірургічний центр повного циклу.

Пацієнт понад усе: боротьба за ваше здоров`я без компромісів!

Задайте питання лікарям та отримуйте відповідьХірургічний центр повного циклу CitiDoctor https://citidoctor.ua

04073, Україна, м. Київ, просп. С. Бандери, 17/1

Тел.: 0(44) 333 48 85

Статья защищена законом об авторских и смежных правах. При использовании и перепечатке материала активная ссылка на портал о здоровом образе жизни hnb.com.ua обязательна!


Отзывы и комментарии (0)
Добавить комментарий
Интересно про здоровье:
© 2008-2022 Все права охраняются законодательством Украины. Использование материалов HnB.com.ua разрешается при условии размещения ссылки (для интернет-изданий гиперссылка, не закрытая для индексации поисковыми системами) на HnB.com.ua.