Войти

Правила гігієнічного догляду за м'якими контактними лінзами в умовах пандемії COVID-19

Шановні пацієнти. В умовах пандемії COVID-19 правила гігієнічного догляду за м'якими контактними лінзами стали ще актуальнішими.Пропонуємо вам ознайомитися з висновками американської Академії Оптометрії.
 
Рекомендації, що ми можемо передати пацієнтам:
 
1. В даний час немає переконливих доказів вірусного виділення COVID-19 в сльозу; отже, існує низька вірогідність передачі вірусу із сльозою.
 
2. Стандартні окуляри не забезпечують захисту від COVID-19. Крихітні краплинні частки все ж можуть попасти на поверхню ока.
 
3. Носіння контактних лінз саме по собі не збільшує ризик зараження COVID-19. Проте, якщо ви захворіли, вам не слід носити контактні лінзи.
 
4. Одягання або зняття лінз без належного миття рук збільшує ризик зараження COVID-19 (а також іншими інфекціями). Обов'язково мийте руки теплою водою з милом не менше 20 секунд. Милу та воді віддається перевага у порівнянні з дезинфікуючим засобом для рук, тому що спирт в дезинфікуючому засобі може викликати дискомфорт для очей.
 
5. Доторкання до очей та обличчя збільшує ризик зараження COVID-19. Це, ймовірно, найважливіший чинник, що слід враховувати, і особливо важливо тим, хто носить контактні лінзи та окуляри, нагадувати собі про це протягом дня. Цей ризик можна контролювати, якщо дотримуватися правил миття рук.
 
6. Кращий спосіб не торкатися очей – забезпечити комфорт носіння контактних лінз протягом дня. Якщо зволожуючі краплі покращують комфорт, використовуйте їх. Проте будьте уважні, ніколи не капайте краплі, заздалегідь вимивши ретельно руки.
 
7. Ще один спосіб підвищити комфорт і зменшити торкання очей протягом дня – носити одноразові лінзи. Звичайно, це спрощує користування контактними лінзами та зменшує ризик забруднення. 
 
8. Якщо ви використовуєте лінзи планової заміни, ви повинні очищати їх щоночі розчином на основі перекису водню. Вважається, що пероксидні системи ефективні проти COVID-19, це не було підтверджено для інших багатоцільових розчинів.
 
9. Ніколи не допускайте контакту лінз з водою.
 
10. Для того, щоб забезпечити максимальний комфорт і знизити вірогідність торкання до очей та обличчя – замінюйте лінзи відповідно до рекомендованого терміну заміни, щоб зменшити відкладення на контактних лінзах і зберегти змочуваність та кисневу проникність. Це також допомагає поверхні ока залишатися здоровою та стійкою до інфекцій.
 
11. При догляді за лінзами планової заміни змінюйте контейнер щомісячно. Після одягання лінз обполосніть контейнер свіжим розчином і залиште його в перевернутому вигляді на серветці для висихання.
 
Зараз говорять про «нову норму». Нам треба навчитися зберігати обережність і безпеку, зберігаючи при цьому якість життя. У наш час постійних регулюючих правил і обмежень, соціального дистанціювання та тривог, дуже важливо пацієнтам правильно навчитися тому, що вони можуть робити для свого здоров'я. Це не менш важливо, ніж знання про те, що вони не повинні робити.
 
Правильно користуйтеся своїми засобами корекції та будьте здорові!
 
Інформація для пацієнтів підготовлена лікарем-офтальмологом клініки «АЙЛАЗ» Алексеєвою Катериною Володимирівною 

 

МИ ЗНАЄМО ВСЕ ПРО ВАШІ ОЧІ!

Задайте питання лікарю-офтальмологу

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Клініка АЙЛАЗ www.ailas.com.ua
04073, Україна, м. Київ, просп. С. Бандери, 17/1
Тел.: 0(44) 364 10 01

Статья защищена законом об авторских и смежных правах. При использовании и перепечатке материала активная ссылка на портал о здоровом образе жизни hnb.com.ua обязательна!


Отзывы и комментарии (0)
Добавить комментарий
Интересно про здоровье:
© 2008-2024 Все права охраняются законодательством Украины. Использование материалов HnB.com.ua разрешается при условии размещения ссылки (для интернет-изданий гиперссылка, не закрытая для индексации поисковыми системами) на HnB.com.ua.