Що спричиняє блефарити
Усі мають якісь бактерії на шкірі. Деякі люди мають набагато більше бактерій на шкірі повік біля вій, ніж мають інші. Це спричиняє утворення схожих на лусочки «пластівців» у цьому місці.
Деякі люди мають запалення сальних залоз у повіках, що теж спричиняє блефарит. Іноді блефарит може виникнути завдяки розповсюдженню мікроскопічних кліщів, що мешкають у фолікулах вій і звуться кліщами демодекс (Demodex).
Як контролювати блефарити
Дуже важливо доглядати за шкірою, повіками та волоссям і кожного дня тримати їх чистими. Це завжди допомагає контролювати прояви блефариту. Якщо у вас є схожі на лусочки утворення біля вій, кожен день ретельно, але обережно, мийте шкіру, края повік і вії. Використовуйте для цього дитячий шампунь із теплою водою.
Лікування блефаритів
На жаль, зараз не існує швидкого лікування блефариту. Від вас знадобиться терпіння. Що ж можна зробити для покращення (зменшення) симптомів?
- Теплі компреси
Змочить серветку теплою водою та відіжміть. Покладіть серветку на заплющені очі на 1 хвилину. Повторюйте змочування серветки теплою водою, щоб вона залишалася теплою. Ця процедура допоможе видалити схожі на лусочки утворення біля вій. У той самий час це допоможе запобігти закорковуванню сальних залоз.
- Скраби для повік
Змочить серветку чи ватний косметичний диск у теплому водному розчині дитячого шампуню (1/1). Обережно протирайте краї повік впродовж 15-20 секунд.
- Антибіотики
Ваш лікар-офтальмолог може рекомендувати вам використання мазі з антибіотиком для очей. Ретельно вимийте руки. Вичавіть невелику кількість мазі на кінчик пальця, потім нанесіть мазь на край повік. Робіть це ввечері перед сном або згідно з рекомендацією лікаря. Лікар також може запропонувати використання антибіотиків у таблетках.
- Очні краплі
Штучні сльози та/або стероїдні очні краплі можуть допомогти зменшити почервоніння, набряк і відчуття сухого ока. Ваш лікар-офтальмолог може призначити вам очні краплі з антибіотиком для покращення роботи сальних залоз.
- Гігієна шкіри та очей
Дуже важливо, щоб ваші повіки, шкіра та волосся були чистими. Це завжди зменшує прояви блефариту. Щодня обережно мийте вії та повіки дитячім шампунем, розчиненим у теплій воді (1/1). Також використовуйте антибактеріальні шампуні для миття волосся та брів. Використання антисептичних спреїв теж позбавить вашу шкіру від зайвих бактерій.
ВІРИМО У ЗСУ! ПРАЦЮЄМО НА СВОЄМУ РОБОЧОМУ МІСЦІ!
Задайте питання лікарю-офтальмологу
Клініка АЙЛАЗ www.ailas.com.ua
04073, Україна, м. Київ, просп. С. Бандери, 17/1
Тел.: 0(44) 364 10 01
Статья защищена законом об авторских и смежных правах. При использовании и перепечатке материала активная ссылка на портал о здоровом образе жизни hnb.com.ua обязательна!