Адже від якості зображення, кольоропередачі та роздільної здатності залежить не лише комфорт роботи, але й точність виконаних проєктів. Для багатьох дизайнерів, які вже вирішили купити MacBook Pro як основний інструмент, важливо знайти монітор, який гармонійно доповнить робочий простір. Правильний вибір стане запорукою продуктивності та креативності у повсякденних задачах.
Якою має бути матриця монітора
Ключовою характеристикою, яка визначає комфорт під час роботи з дизайн-проєктами, є матриця монітора. Перед користувачем постає вибір між пристроями, обладнаними IPS та TN-матрицями. На перший погляд може здатися, що особливої різниці для виконання конкретних робочих завдань між ними немає, однак є відмінності, що напряму впливають на результативність праці.
Якщо вибирати між набором характеристик, потрібних безпосередньо дизайнерові, то краще зробити вибір на користь моніторів з IPS-матрицею. Ширший кут огляду, ніж у TN-матриць, дає змогу дивитися на робочий простір із будь-якої точки. В окремих моделей кут огляду взагалі може сягати 178°, що суттєво полегшує роботу із масштабними проєктами.
Передавання кольорів у моніторів із IPS-матрицею характеризується більшою реалістичністю, що може бути важливим під час оброблення зображень.
Параметри, на які варто зважати під час вибору
Можливостями матриці перелік специфікацій дисплея, що підбирається для дизайнерських задач, не обмежується. Потрібно також звертати увагу на такі параметри:
1. Розміри та роздільна здатність. У випадку з дизайнерською роботою справді працює правило «чим більше — тим краще». А з урахуванням того, що у графічному дизайні часто доводиться працювати з дрібними деталями, великий монітор дасть змогу бачити картину в усіх подробицях. Однак великі розміри монітора не матимуть впливу на ефективність без відповідної роздільної здатності. Оптимальний показник — 2560 х 1440. У деяких пристроїв преміумкласу вона може бути й більшою, однак для більшості дизайнерських завдань цього показника цілком достатньо.
2. Сумісність із графічним процесором. Важливим аспектом реалізації усього потенціалу монітора для дизайну є його апаратна сумісність із відеокартою. Якщо компоненти поєднуються з пристроєм для виведення інформації, то проблем у повсякденній роботі з дизайном не виникне. Якщо ж ні, то варто подумати про апгрейд.
3. Додаткові функції. Корисні опції не мають безпосереднього впливу на ефективність роботи дизайнера, однак можуть суттєво її спростити. Наявність портів на корпусі дозволяє під'єднувати накопичувачі інформації або інші монітори, а вбудовані динаміки дають змогу комфортно працювати зі звуком.
Зважаючи на всі ці особливості, вибрати потрібний монітор не стане складним завданням. Потрібно лише зіставляти бюджет з особистими вподобаннями.
Статья защищена законом об авторских и смежных правах. При использовании и перепечатке материала активная ссылка на портал о здоровом образе жизни hnb.com.ua обязательна!