Войти

Варикоз ніг під час вагітності: що робити

Варикоз – це розширення та подовження вен, зазвичай на нижніх кінцівках, внаслідок неправильного функціонування клапанів, що регулюють потік крові.     В результаті кров стагнує у венах, що може призводити до утворення горбків та вузлів на поверхні шкіри. Варикоз може бути пов'язаний з порушеннями кровообігу та може викликати дискомфорт, болючість, набряки та втому в ногах.  

Це захворювання може виникати у людей будь-якого віку та статі, але найчастіше страждають жінки. Варикоз під час вагітності зустрічається найчастіше, особливо в останньому триместрі. Це відбувається через збільшення об'єму крові в організмі та зниження швидкості кровотоку через тиск матки на венозні судини. Окрім того, рівень гормону прогестерону, який збільшує еластичність стінок судин, також може сприяти розвитку варикозу. 

Внутрішній варикоз, лікування якого залежить від ступеня тяжкості, не є небезпечним для життя станом, але може призводити до серйозних ускладнень, таких як тромбози та виразки на шкірі. У легких випадках, коли симптоми не викликають серйозного дискомфорту, може бути достатньо зміни способу життя та носіння компресійної білизни. У більш важких випадках, коли серйозні скарги або призводять до ускладнень, можуть знадобитися інші методи лікування варикозу. Тому важливо отримати своєчасну консультацію флеболога.

Ось деякі з найпоширеніших методів лікування варикозу:

1. Компресійна терапія: Вона полягає у носінні спеціальних компресійних панчох або колготок, які допомагають покращити кровотік у венах та зменшити набряки.

2. Лікарська терапія: Деякі медикаменти можуть допомогти зменшити набряки, знизити запалення та покращити кровотік у венах.

3. Хірургічне лікування: Якщо варикоз досяг ступеня, коли консервативні методи лікування неефективні, може знадобитися допомога судинного хірурга та спеціальні процедури, такі як флебектомія (видалення уражених вен) або лазерна абляція (запечатування уражених вен лазером).

4. Ендоваскулярні методи лікування: Ці методи використовуються для лікування складних випадків варикозу. Вони включають лікування уражених вен за допомогою радіочастотної абляції, склеротерапії (введення у вену спеціальної речовини, яка закриває її) або ендоваскулярної лазерної терапії.

5. Зміна способу життя: Регулярні вправи, контроль ваги, уникнення сидячої роботи, а також турбота про правильне взуття та одяг можуть допомогти запобігти появі або посиленню варикозу. 

методи лікування варикозу

Найпростіше – завчасно запобігти розвитку варикозу, і пологи пройдуть без складних наслідків для ваших судин. Для профілактики варикозу під час вагітності рекомендується носити компресійні панчохи або колготки, уникати тривалої статичної пози або сидячої роботи, регулярно виконувати вправи для ніг, такі як ходьба та плавання, а також контролювати свою вагу. 

У будь-якому випадку, перш ніж використовувати якісь засоби, варто звернутися до фахівців, які за допомогою сучасних методів діагностики допоможуть запобігти появі або вилікувати варикозне розширення вен без болю, наркозу та без операцій.

 

 

 

Статья защищена законом об авторских и смежных правах. При использовании и перепечатке материала активная ссылка на портал о здоровом образе жизни hnb.com.ua обязательна!


Отзывы и комментарии (0)
Добавить комментарий
Интересно про детей:
© 2008-2024 Все права охраняются законодательством Украины. Использование материалов HnB.com.ua разрешается при условии размещения ссылки (для интернет-изданий гиперссылка, не закрытая для индексации поисковыми системами) на HnB.com.ua.