Войти

Чому жовтіють зуби? Причини та шляхи вирішення.

Причин для зміни кольору емалі - чимало.Якщо ви помітили у себе потемніння чи пожовтіння емалі, варто звернутись до лікаря- стоматолога у клініку Віднова стоматологія Львів

Причини пожовтіння зубів


Пожовтіння зубів - поширена проблема, яка може вплинути на кожного. Це явище має кілька основних причин, і знання про них допоможе ефективно вирішити цю проблему.

Причини пожовтіння зубів:

1. Харчування та напої: Часте вживання продуктів і напоїв, що містять барвники (кава, чай, червоне вино, деякі види фруктів та овочів), може призвести до зміни кольору емалі.

2. Куріння: Тютюновий дим містить речовини, які викликають потемніння та пожовтіння.

3. Порушення гігієни ротової порожнини: Недостатня гігієна рота може призвести до накопичення зубного нальоту та каменю, що також впливає на колір зубів.

4. Вікові зміни: З віком емаль стоншується, а дентин (внутрішній шар зуба) стає темнішим, що може змінити колір зубів.

5. Прийом деяких медикаментів: Наприклад, антибіотики тетрациклінового ряду можуть вплинути на колір емалі, якщо вони приймалися в дитинстві під час формування зубів.

Як вберегти зуби від жовтизни?


Дотримуйтесь легких і простих рекомендацій:

- Підтримуйте гігієну ротової порожнини: Регулярне і ретельне чищення, використання зубної нитки та ополіскувача для рота може значно знизити ризик пожовтіння зубів.

- Обмежте вживання харчових барвників: Спробуйте знизити кількість продуктів і напоїв, які можуть забарвлювати зуби.

- Відмовтеся від куріння: Це не тільки покращить колір емалі, але й загальний стан здоров'я.

- Регулярні візити до стоматолога: Професійна чистка  допоможе видалити наліт і камінь, а також може поліпшити колір емалі.

Куди звертатися, якщо пожовтіли зуби?


Якщо ви стурбовані пожовтінням емалі, зверніться до стоматолога. Професіонал зможе визначити причину зміни кольору та запропонувати варіанти лікування, які можуть включати відбілювання або інші процедури.

Продукти, від яких жовтіють зуби


Пожовтіння зубів може бути викликано різними факторами, в тому числі і вживанням певних продуктів. Ось список продуктів, які часто стають причиною зміни кольору емалі:

1. Кава та чай: Ці напої містять таніни, які можуть призвести до потемніння та пожовтіння зубів. Особливо це стосується міцної кави та чорного чаю.

2. Червоне вино: Як і кава, червоне вино містить пігменти, які можуть прилипати до зубної емалі та викликати її потемніння.

3. Кола та інші газовані напої: Високий вміст кислот і барвників у газованих напоях може пошкоджувати емаль і сприяти пожовтінню зубів.

4. Соуси та маринади: Соєвий соус, каррі, томатні соуси містять інтенсивні барвники, які можуть вплинути на колір емалі.

5. Ягоди: Ягоди, такі як чорниця, малина та журавлина, містять сильні природні барвники, які можуть залишати сліди на зубах.

6. Цитрусові та кислі фрукти: Хоча вони є корисними, кислота в цитрусових, таких як лимони та апельсини, може розм'якшувати зубну емаль і сприяти її ерозії, що робить її більш сприйнятливою до пожовтіння.

Щоб мінімізувати ризик пожовтіння зубів, спробуйте обмежити споживання цих продуктів або пийте їх через соломинку. Також не забувайте регулярно чистити зуби після вживання забарвлених продуктів і напоїв. Регулярні візити до стоматолога для професійної чистки та відбілювання також можуть допомогти підтримувати природний колір.

Відбілювання зубів у Vidnova стоматологія Львів


Відбілювання зубів - це популярна стоматологічна процедура, яка має на меті зробити зуби більш білими та сяючими. Ця процедура може значно покращити естетичний вигляд усмішки, відновлюючи природну білизну, яка може бути змінена внаслідок різних факторів, таких як вживання забарвлюючих продуктів, куріння чи старіння.

Професійне відбілювання у клініці

Ця процедура проводиться стоматологом і зазвичай включає використання більш концентрованих відбілюючих речовин. Може включати використання спеціального світла або лазера для активації відбілюючого агента.
 

Ступінь відбілювання  може варіюватися в залежності від початкового кольору, типу відбілювання та індивідуальних особливостей пацієнта. Зазвичай, можливо досягти зміни відтінку на 3-8 тонів. Важливо мати реалістичні очікування і розуміти, що результати можуть різнитися від однієї людини до іншої.

Перед тим, як пройти процедуру відбілювання, рекомендується проконсультуватися зі стоматологом, щоб обговорити можливі ризики та очікувані результати. Важливо враховувати стан зубів та ясен, а також наявність таких факторів, як чутливість  або алергія на компоненти відбілюючих речовин.

Статья защищена законом об авторских и смежных правах. При использовании и перепечатке материала активная ссылка на портал о здоровом образе жизни hnb.com.ua обязательна!


Отзывы и комментарии (0)
Добавить комментарий
Интересно про здоровье:
© 2008-2024 Все права охраняются законодательством Украины. Использование материалов HnB.com.ua разрешается при условии размещения ссылки (для интернет-изданий гиперссылка, не закрытая для индексации поисковыми системами) на HnB.com.ua.